تعمیر، رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت

در این مقاله، شما را با نحوه تعمیر، رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت آشنا می کنیم. درب های ضد سرقت اگرچه کیفیت ساخت بالایی دارند، اما به دلایل مختلف ممکن است دچار آسیب دیدگی هایی شوند. در این صورت ممکن است تامین امنیت، که مهم ترین کاربرد این دربهاست، به شدت مختل شود. علاوه بر بحث تعمیر درب ضد سرقت، تنظیم و اصطلاحا رگلاژ کردن این سازه هم دارای اهمیت بوده و باید به درستی انجام شود. در ادامه نکاتی را در این خصوص ارائه می دهیم تا با روند کلی کار، آشنا شوید. اما برای دریافت خدمات تخصصی تر در زمینه تعمیر، رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت، می توانید با تیم فنی مجموعه کاریادر تماس بگیرید.

چرا رگلاژ درب ضد سرقت ضرورت دارد؟

درب ضد سرقت هم مانند قسمت های دیگر ساختمان نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و پس از گذشت مدتی استفاده از آن، به تعمیر نیاز پیدا می کند. گیر داشتن در باز و بسته شدن درب ضد سرقت، ایجاد مشکل در مکانیزم حرکت مکانیکی درب ضد سرقت، شکستن لولاهای درب، نفوذ صدا از درب ضد سرقت به داخل ساختمان، هدر رفتن انرژی از طریق درب ضد سرقت، کند شدن درب ضد سرقت در قسمت هایی مانند لولا، دستگیره، قفل و یراق آلات و خراب شدن و کاهش کارایی دستگیره درب، از جمله عواملی هستند که ضرورت رگلاژ درب ضد سرقت را دوچندان می کنند. 

ما نیز در این مقاله، نحوه تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت، تفاوت درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی در تعمیرات و رگلاژ و دلایل خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ را برای شما شرح می دهیم تا با این فرایند بیشتر آشنا شوید.

خدمات تخصصی تعمیر، رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت

به عنوان بخشی از خدماتی که در راستای ترمیم و تنظیم درب های ضد سرقت به کاربران ارائه می شود، می توان به تعویض و تعمیر قفل، تعمیر و تعویض مغزی، ترمیم یا تعویض چشمی، تعمیر دستگیره و تعویض آن در صورت نیاز، رگلاژ کامل و فنی درب، اضافه کردن لولا در صورت لزوم، تعویض لولای شکسته، تعویض یا تعمیر یراق، تعویض توپی و رفع صدای درب اشاره کرد. هریک از این خدمات در بالاترین سطح فنی و تخصصی، توسط تکنسین های مجرب و متعهد کاریادر به شما مشتریان گرامی ارائه می گردد.

رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت

یکی از اقداماتی که برای تعمیر، رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت انجام می شود، رگلاژ کردن درب است. منظور از رگلاژ کردن، تنظیم ارتفاع است که مشکلات موجود در لولاها را برطرف کرده و در قطعات چندگانه درب، توازن ایجاد می کند.  این کار معمولا پس از نصب درب ضد سرقت و برای عملکرد بهتر آن انجام می شود. با این حال، بعضا پیش می آید که پس از مدتی استفاده از درب، لولاها از حالت تنظیم خارج شده و مشکلاتی را ایجاد می کنند. در این شرایط هم می توان با تنظیم و رگلاژ درب، مشکل را برطرف کرد. دقت کنید که این کار نیاز به استفاده از ابزار و دستگاه های مخصوص دارد و باید حتما توسط تکنسین های حوزه تعمیرات درب ضد سرقت انجام شود.

نحوه تنظیم درب ضد سرقت

مهمترین قسمت رگلاژ درب ضد سرقت و در واقع اصلی ترین بخش آن، تعمیر لولای درب است که از مقاومت بالایی برخوردار است و لنگه را به طور محکم در چهارچوب نگه می دارد. رگلاژ اینگونه درب ها زمانی درست است که تمامی قطعات آن به خوبی تنظیم شده باشند. مشکل درب های ضد سرقت بعد از مدتی استفاده، گیر کردن درب در باز و بسته شدن آن است. این مشکل، علاوه بر کاهش کارایی درب ضد سرقت، باعث از بین رفتن آرامش نیز می شود. برای رگلاژ درب ضد سرقت، حتما تعمیرکار باید تمامی قطعات از جمله انواع یراق آلات و لولا را چک کند تا در صورت نیاز، لولای کمکی اضافه کند. 

همچنین تعمیرکار درب ضد سرقت، باید از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه درب استفاده کند. رگلاژ درب های ضد سرقت چینی دشوار هستند و حضور یک نیروی جوشکار لازم است تا در صورت نیاز، لولاهای درب را جا به جا کند. علاوه بر این، تعمیرکاران می توانند صدای درب ضد سرقت را نیز با رگلاژ درست و اصولی برطرف کنند.

 

تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت، یکی از موارد مهم و ضروری در هر ساختمان است. چرا که با انجام این فرایند، از هر جهت به ایمنی بیشتر ساختمان کمک می شود. اما این درب ها به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند، در گذر زمان، دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به تعمیر و رگلاژ پیدا می کنند. 

یکی از این مشکلات این است که به جز افراد متخصص، کسی نمی تواند تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت را انجام دهد. تعمیرات و رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت، با استفاده از ابزار مخصوص و به روش مشخصی انجام می شود. برای رگلاژ و تنظیم درب ضد سرقت، باید سراغ لولاها رفت. تعمیرکاران حرفه ای، متناسب با ابعاد درب و دیگر فاکتورهای مورد نظر، تعداد لولاهای مورد نیاز آن را تعیین کرده و به کار می بندند. سپس تمامی قطعات تنظیم می شوند تا درب به بهترین شکل، رگلاژ شود. روند کار به این ترتیب است که تمامی قطعات اعم از یراق آلات و لولا چک می شوند و در صورت نیاز، لولای اضافی نصب می گردد. حتی ممکن است نیاز به استفاده از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه باشد. گاها ممکن است نیاز به جوشکاری باشد که در این صورت، این کار هم توسط همکاران ما انجام می شود. 

نحوه تنظیم درب ضد سرقت

تفاوت درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی در تعمیرات و رگلاژ

هر کدام از درب های ضد سرقت ترک، چینی و ایرانی علاوه بر تفاوت در ساختار و جنس، تفاوت های عمده ای نیز در رگلاژ و تعمیر دارند. چهارچوب درب های ضد سرقت چینی به صورت ابزار نخورده و تخت هستند. 

اما درب های ضد سرقت ترک، ابزار خورده هستند و زیبایی و جذابیت منحصر به فردی دارند. علت قیمت بالاتر این درب ها نسبت به درب های چینی نیز همین مورد است. تفاوت دیگر در لولای این درب ها است. به طوری که لولاهای درب های ضد سرقت ترک، از سمت داخل قابل مشاهده هستند، اما لولاهای درب های ضد سرقت چینی پنهان هستند و از داخل و بیرون قابل مشاهده نیستند. همین مورد کار تعمیرات و رگلاژ این درب ها را دشوار می کند.

رویه درب های ضد سرقت چینی به صورت استیل با رنگ کوره ای الکترواستاتیک است اما رویه درب های ضد سرقت ترک به دو صورت ام دی اف با روکش طبیعی چوب و یا MDF  با روکش پی وی سی هستند. فاکتور دیگری که باعث تفاوت در رگلاژ درب ضد سرقت می شود، وزن درب است. 

درب های چینی بسیار سبک تر از درب های ضد سرقت ترک هستند و آسان تر و سریع تر نصب می شوند. البته نصب درب های ضد سرقت ترک نیز بیشتر از دو ساعت زمان نمی برد. علاوه بر این، نصب قفل درب های ترک، بخش اصلی تامین امنیت این درب ها است. چون امنیت بالای درب های ضدسرقت ترک، به دلیل نصب قفل های کاله داف مرغوب آنها است و بدون این قفل ها، درب های ضد سرقت ترک، تفاوتی با درب های چوبی معمولی ندارند!

رگلاژ درب ضد سرقت

دلایل خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ

رگلاژ درب ضد سرقت بر اساس تنظیم تمام قطعات این درب انجام می شود. بنابراین، ایراد در هر قسمتی از درب که در مکانیزم حرکتی نقش دارد، می تواند درب ضد سرقت را دچار مشکل کند. قسمت هایی که شامل فرایند رگلاژ درب ضد سرقت می شوند، لولاها، سیستم قفل، روکش درب ضد سرقت، لنگه درب و تمامی مواردی هستند که برای حرکت درب بر روی چهارچوب نصب شده اند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟