آموزش تمیز کردن درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت با توجه به کاربرد بسیار که در مکان های مختلف همچون کلینیک ها، بیمارستان ها، سفارت خانه ها ، هلدینگ ها و حتی مکان های مسکونی دارند از همیت بالایی برخوردار هستند. تمیز کردن درب های ضد سرقت علاوه بر رعایت بهداشت و زدودن آلودگی و پاکیزگی و زیبایی محیط یکی از اصلی ترین روش های صحیح در نگهداری درب ها به شمار می رود.

چرا که گرد و غبار آلودگی می تواند به مرور باعث از از بین رفتن شفافیت رنگ درب و از بین رفتن زیبایی و چشمگیری آن می شود.

با توجه به جنس درب های ضد سرقت می توانید آن ها را با روش مناسب تمیز کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه تمیز کردن درب های ضد سرقت را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اگر به دنبال خریدن درب ضد سرقت لوکس هستید از طریق شماره های اعلام شده در سایت 24 ساعته با مشاورین ما در ارتباط باشید.

پاک کردن درب های ضد سرقت

روش تمیز کردن درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت به کار رفته در اماکن عمومی ، تجاری و اداری چون مراکز خرید، شرکت های بزرگ و وزارت خانه ها و… اغلب فلزی هستند. از درب های ضد چوبی ضد سرقت بیشتر برای منازل مسکونی استفاده می شود.

تمیز کردن آلودگی های گردو غبار و دوده ها

با توجه به حجم بالای آلودگی هوا و جود گرد و غبار و دوده ها در هوا مخصوصا در کلان شهرها از معضلات بزرگ محسوب می شود. این آلودگی ها به مرور بر روی سطح اجسام می نشیند و باید برای حفظ سلامتی خود و دیگران در فواصل زمانی کوتاه تمیز شوند.

استفاده از اسفنج یا دستمال مرطوب و نم دار

تمیز کردن درب های ضد سرقت مسکونی برای محافظت از کودکان بسیار ضرورت دارد. بنابر این هر هفته یک اسفنج یا دستمال نرم را به آب آغشته کنید. دقت کنید که دستمال شما باید نم دار باشد پس از خیس کردن کامل دستمال بپرهیزید زیرا به مرور به درب آسیب می رساند. به آرامی شروع به پاک کردن درب منزل و یا محل کار خود نمایید.

استفاده از محلول آب و صابون

اگر روی درب منزل شما علاوه بر فلز و یا چوب از شیشه هم استفاده شده بهتر است از آب گرم تر استفاده کنید. در یک ظرف آب ولرم بریزید و در آن کمی صابون بریزید. بهتر است از پودر صابون استفاده کنید و یا صابون را رنده کنید. دستمال و یا اسفنج نرم را به محلول آب و صابون آغشته کنید. و تما سطح درب را تمیز کنید و در نهایت با یک پارچه تمیز مرطوب کف های به جا مانده روی درب را به خوبی پاک کنید.

دقت داشته باشید که تمامی قسمت های داخلی و حاشیه بیرونی درب را تمیز کنید. در صورت وجود لکه بزرگ و یا چرب که قابل پاک شدن با آب نیستند می توانید از چند قطره تینر رنگ استفاده کنید به یاد داشته باشید تنها چند قطره نه بیشتر!

استفاده از بخارشوی

تمیز کردن درب های ضد سرقت با استفاده از بخارشوی یکی از مناسب ترین روش ها است. زیرا به خاطر عدم استفاده از محلول های و مواد شوینده شیمیایی بخار شوی جزو تمیزکننده های سبز به حساب می آید و استفاده از آن باعث می شود محیط زیست دچار آسیب و آلودگی کمتر شود.

استفاده از جوش شیرین و مایع ظرفشویی

ابتدا در یک ظرف یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی را با دو تا سه لیتر آب ترکیب کنید. سپس یک اسفنج و یا یک دستمال نرم را به محلول آغشته کنید و شروع به پاک کردن تمام سطح کنید. هربار که احساس کردید که دستمال و یا اسفنج شما آلوده شده و یا رطوبت خود را از دست داده است دوباره آن را به محلول آغشته نمایید. سپس 1 پیمانه جوش شیرین را با دو تا سه لیتر آب ریخته و کاملا حل کنید . سپس با پارچه دیگری آغشته شده با این محلول روی سطح درب که آغشته به کف است را کاملا شست و شو دهید.

در نهایت با یک حوله و یا پارچه نرم شروع به تمیز کردن درب های ضد سرقت نمایید. برای پاک شدن ذرات نهایی آلودگی و غبار و یا اثر انگشت و یا اثر چربی با شیشه پاک کن و یک دستمال تمیز خشک کاملا درب را تمیز کنید و نگذارید اثری از رطوبت روی درب باقی بماند.

شیوه پاک کردن درب های ضد سرقت

از بین بردن لکه های چرب و سیاه روی درب های ضد سرقت

برای تمیز کردن درب های ضد سرقت چوبی که دچار لکه های متعدد و غیر قابل پاک شدن و یا چرب هستند می توانید ابتدا سطح درب ها را به خوبی سمباده کشیده تا تمام سطح درب صاف و هموار شود سپس سیلر را با تینر فوری ترکیب کنید و با کمک یک قلمو این ترکیب را روی سطح در بزنید. پس از خشک شدن درب دوباره سطح درب را با استفاده از سنباده صاف و یک دست کنید و با استفاده از یک پارچه مرطوب ذرات چوب اضافه باقی مانده ناشی از آن را به خوبی پاک کرده و اینبار محلول کیلر ترکیب شده با تینر را با قلمو به صورت یک دست روی درب میزنیم. همچنین پیشنهاد می کنیم ترمیم رنگ درب ضد سرقت را مطالعه بفرمایید.

پاک کردن درب های ضد سرقت

 

امیدواریم خواندن این مقاله برای تمیز کردن درب های ضد سرقت به شما کمک شایانی کند. شما نیز تجربیات خود را با در میان بگذارید.