ترمیم رنگ درب ضد سرقت

برخی مواقع به دلیل پریدگی رنگ درب و یا هماهنگ نبودن با دکوراسیون محیط، اقدام به ترمیم رنگ درب ضد سرقت می کنند. این درب ها دارای ظاهر لوکس و زیبایی هستند و وجود رنگ پریدگی در آن ها می‌ تواند بر زیبایی ظاهری آن اثر گذار باشد. به این ترتیب برای برخی افراد که به دنبال زیبا تر کردن رنگ درب ضد سرقت هستند، نحوه ترمیم آن را در این مبحث شرح می‌ دهیم. با ما همراه باشید.

ترمیم رنگ درب ضد سرقت

رنگ درب ضد سرقت

در سال‌‌ های گذشته رنگ درب ضد سرقت تنوع زیادی نداشت و اغلب آن‌ ها قهوه ای بودند. بنابراین هنگام ترمیم رنگ درب ضد سرقت باید از رنگ قهوه‌ای استفاده می کردند. اما امروزه با توجه به تغییراتی که در طراحی دکوراسیون ایجاد شده، می توان رنگ درب را ترمیم و یا تعویض کرد.

درب های ضد سرقت را می توان در رنگ های مختلف و با توجه به سلیقه مشتری رنگ کرد. رنگ درب باید با دکوراسیون محیط داخلی و بیرونی همخوانی داشته باشد. بنابراین در صورتی که رنگ درب ضد سرقت دچار مشکل شد، جای هیچ نگرانی نیست. چرا که می توانید رنگ آن را دوباره ترمیم کنید. در ادامه به نحوه رنگ کردن این درب بیشتر می پردازیم. پیشنهاد می شود مقاله نحوه تمیز کردن درب ضد سرقت را مطالعه کنید.

نحوه ترمیم رنگ درب ضد سرقت

برای اینکه بتوان نسبت به ترمیم رنگ درب ضد سرقت اقدام کرد، لازم است از طریق روش های زیر اقدام نمود:

یکی از روش های اقتصادی این است که درب را از چهار چوب جدا کنید و کلیه یراق آلات آن را جدا نمایید. پس از آن درب را سمباده بکشید تا برای رنگ آمیزی آماده شود. چنانچه مایل به رنگ نشدن بخش هایی از درب هستید، می توانید آن را روزنامه پیچ کنید تا رنگ نشود. اما اگر می خواهید کار تمیز و یک دست شود، توصیه می شود تمام قسمت ها را رنگ کنید.

روش دیگری نیز برای ترمیم رنگ درب وجود دارد. در این روش روکش درب ضد سرقت را تعویض می کنند. در بازار می توان روکش های مختلفی برای درب ضد سرقت مشاهده کرد. با این کار درب کاملا تغییر می کند و ظاهری نو و زیبا پیدا می کند.

رنگ درب ضد سرقت

نحوه رنگ کردن درب ضد سرقت

همانطور که اشاره کردیم، یکی از روش های ترمیم رنگ درب ضد سرقت، رنگ کردن آن است. به همین منظور از طریق مراحل زیر می توانید اقدام کنید:

  • ابتدا باید درب را از لولا جدا کرده و آن را روی یک سطح صاف روی زمین قرار دهید.
  • سپس تمام یراق آلات از قبیل لولا ها و دستگیره را از آن جدا کنید.
  • قبل از اینکه رنگ آمیزی درب ضد سرقت را آغاز کنید، آن را کاملا با یک دستمال نرم و تمیز پاک کنید.
  • چنانچه تمایل دارید رنگ درب را کلا عوض کنید، باید با استفاده از ضد زنگ و سمباده، رنگ قبلی درب را پاک کنید.
  • در این مرحله لازم است با دقت روی درب را سمباده بکشید تا درب سطح کاملا یکنواخت و صافی پیدا کند.
  • در صورتی که درب فرو رفتگی دارد یا روی سطح آن خراش و شکستگی ایجاد شده، توصیه می شود از بتونه درب یا چوب اپوکسی برای صاف کردن آن استفاده کنید.
  • پس از بتونه زدن و سمباده زنی درب ضد سرقت می توانید فرآیند رنگ کردن درب را آغاز نمایید.
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟