درب ضد سرقت

درب های ضدسرقت به صورت کلی ضخامت بالاتری دارند و همین موجب می شود تا در برابر انواع فشار های خارجی مقاومت بیشتری داشته باشند. ماده مورد استفاده برای ساخت درب های ضد سرقت معمولا فلز و چوب است. در این درب ها از قفل های بسیار محکمی استفاده می شود که امنیت ساختمان را چندین برابر می کند. ساختار درب ضد سرقت کاریادر به نحوی است که در برابر حرارت، رطوبت و صدا مقاومت بالایی داشته و به نوعی در برابر سرما و گرما و سر و صدا حالت عایق مانند دارد. در کل تمامی انواع و مدل های این درب ها،  کیفیت بالایی دارند و برای مدت زمان بسیار طولانی می توان از آن ها استفاده کرد. درب های ضد سرقت کاریادر در انواع مختلفی در بازار وجود دارند و مهم ترین دسته بندی آن ها درب های ایرانی، ترک، چینی و … است.

استفاده از درب های ضدسرقت چه مزیت هایی دارد؟

اولین و مهم ترین مزیت این درب ها در مقایسه با درب های معمولی، ایمنی بسیار بالاتری است که با نصب یک درب ضدسرقت در ساختمان ایجاد می شود. قفل مورد استفاده در این درب ها بسیار محکم است و سارقان نمی توانند به راحتی آن را باز کنند. این در حالی است که قفل های مورد استفاده در درب های معمولی به راحتی قابل باز شدن است. به دلیل مقاومتی که در برابر حرارت دارد و عایق بودن آن در برابر صدا، گرما و سرما می توان گفت این درب ها می توانند موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و از همه مهم تر آسایش و آرامش بیشتری را برای ساکنین فراهم کنند. 

یک درب ضد سرقت را می توان برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار داد، چرا که کیفیت و دوام بالا از مزیت های شاخص این درب ها است. زیبایی و مدرن شدن ساختمان با این درب ها، حفظ امنیت ساکنین در صورت بروز حوادثی همچون آتش سوزی، راحتی در استفاده و تنوع بالایی که در رنگ و مدل متناسب با نوع ساختمان دارد از دیگر مزیت های این درب ها در مقایسه با درب های معمولی است.

درب ضدسرقت

قیمت درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت قیمت بالاتری نسبت به درب های معمولی دارند. معمولا هر چه کیفیت این درب ها بالاتر برود و زیبایی و جنس بهتری داشته باشند، قیمت آن ها هم بیشتر خواهد بود. البته با توجه به امنیت، زیبایی و دوام بالایی که دارند ، قیمت بالاتر این درب ها طبیعی است

نکات مهم در هنگام خرید درب ضد سرقت

برای خرید یک درب ضد سرقت هم باید به یک سری نکات مهم توجه کرد. این موارد خصوصا به ساختار و نوع طراحی و ساخت این درب ها مربوط می شود تا بتوانند کارایی لازم را داشته باشند. مهم ترین این نکات شامل موارد زیر است.

جنس چهارچوب درب های ضد سرقت

یکی از مهم ترین گزینه ها در خرید درب ضد سرقت مناسب، توجه به جنس و متریال چهارچوب درب مورد نظر است. فلز به کار رفته در این چهارچوب باید حتما از بهترین و با کیفیت ترین آلیاژ ها باشد تا هم امنیت ساختمان تامین شود و هم این که دوام درب ها بالا باشد. در زمان خرید به نوع جوش فلزات و چهارچوب درب هم توجه کنید. باید حتما جوش کاری بسیار مناسب و دقیقی داشته باشند. ضخامت چهارچوب هم مهم است. این چهارچوب باید حداقل ضخامتی در اندازه 1.5 میلی متر داشته باشد.

به جنس لولا های درب توجه کنید

لولا در درب های ضدسرقت اهمیت زیادی دارند. جنس این لولا ها باید کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوانند راحتی لازم را فراهم کنند. اگر کیفیت لولا ها خوب باشد درب ها به راحتی باز و بسته می شوند. لنگه درب ها روی این لولا ها سوار شده و می چرخد، بنابراین جنس آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 

این لولا ها باید دوام کافی را داشته باشند تا بتوانند وزن درب ها را تحمل کنند. بهترین جنس لولا هایی که در بازار وجود دارد از نوع بلبرینگ دار است و تعداد این لولا ها نیز باید حداقل در درب ضد سرقت مورد نظر سه لولا باشد. در صورتی که جنس لولا خوب نباشد یا این که تعداد لولا ها کم باشد، درب بعد از مدتی از حالت رگلاژی خود خارج می شود.

درب ضد سرقت

اهمیت توجه به جنس لایه درب در هنگام خرید

درب های ضد سرقت تنوع بالایی از نظر ظاهری دارند و طرح لایه های روی درب انواع متفاوتی دارد. علاوه بر این جنس لایه های رویی درب و رنگ آن ها نیز متنوع است. انتخاب این درب ها سلیقه ای است اما با این حال در زمان خرید و انتخاب یک مدل مناسب باید توجه کرد که آیا جنس لایه درب مورد نظر با مکانی که قرار است درب مورد استفاده قرار بگیرد تناسب دارد یا خیر؟ 

برای مثال اگر قرار است درب ضد سرقت مورد نظر در مکانی نصب شود که در معرض تابش آفتاب یا آب و رطوبت قرار بگیرد، جنس لایه ام دی اف نمی تواند گزینه مناسبی برای این نوع استفاده باشد. روکش درب ضد سرقت هم باید در زمان خرید مورد توجه قرار بگیرد. روکش های مختلف ایتالیایی، ترکیه ای، آمریکایی، ایرانی و چینی در بازار موجود است.

تشخیص درب معمولی از درب ضدسرقت

نکته مهم بعدی در انتخاب درب ضد سرقت توجه به شاخص هایی است که یک درب را معمولی و دیگری را ضد سرقت می کند. در واقع برای برخی این سوال مطرح می شود که چطور می توانند تشخیص دهند یک درب معمولی است یا ضد سرقت؟ به غیر از ظاهر باید به ساختار درب ها توجه کرد. 

اولین نکته لایه ای است که در درب های ضد سرقت بین فضای داخلی و خارجی درب قرار دارد و باید از یک ورقه فولادی بسیار محکم باشد. در غیر این صورت این درب یک درب معمولی است نه ضد سرقت. 

نکته بعدی هم ورق و آهن آلاتی است که در درب های ضد سرقت استفاده می شود و عامل مقاومت و دوام آن ها است. تعداد لولا ها، نوع قفل ها و یراق آلاتی که درب مورد نظر دارد، می تواند یک درب ضدسرقت را از انواع درب های معمولی متمایز کند. 

در نهایت جایی که از آن درب را خریداری می کنید نیز حائز اهمیت است. یک مرکز تخصصی فروش و نصب درب های ضد سرقت مانند مرکز سخت افزار ایران می تواند قابل اطمینان ترین خدمات را به شما ارائه دهد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟