انواع روکش درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت، همان قسمت از درب ضد سرقت است که دیده می شود و در واقع جلوه و نمای آن است. روکش درب ضدسرقت انواع مختلفی دارد و درب های ضد سرقت، دو لایه روکش دارند. درب های عادی و درب های ضد سرقت، تفاوت ساختاری زیادی دارند اما ظاهر درب ها همیشه یکی از معیارهای مهم انتخاب توسط مشتری ها است. در واقع، مهم ترین عامل اختلاف قیمت بین این درب ها، رویه های درب ضد سرقت است. اگر به دنبال خرید یک درب مناسب با ظاهر زیبا هستید، حتما این مقاله را بخوانید. چون ما در این مطلب، انواع روکش درب ضد سرقت و ویژگی های آنها را معرفی کرده ایم.

انواع روکش درب ضد سرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت، علاوه بر نوع درب، نوع قفل و موارد دیگر، شما می توانید نوع رویه درب ضد سرقت را نیز انتخاب کنید. انواع روکش درب ضد سرقت، شامل انواع چوب طبیعی، PVC و MDF، می شود. در بیشتر درب های معمولی، از روکش چوبی،MDF یا PVC استفاده می شود که بسیار مقاوم و زیبا هستند. همچنین، استفاده از روکش abc که باعث مقاوم بودن درب در برابر آب می شود نیز، در برخی درب ها و بسته به سلیقه مشتری به کار می رود. ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا انواع روکش درب ضدسرقت، از جمله روکش‌های چوبی طبیعی و انواع آن، رویه پی وی سی (PVC)، روکش MDF، هات پرس، روکش لمینت درب، روکش ملامینه، روکش فلزی، روکش وودمارت و روکش های درب ضدسرقت از لحاظ جزئیات ظاهری را به شما معرفی کنیم. اگر قصد خرید یا تعویض درب ضد سرقت دارید، این مطلب را بخوانید.

روکش‌ های چوبی طبیعی

این روکش ها حس تازگی را به محیط القا می کنند و هر نوع آن، از یک درخت ساخته می شود.  این روکش های طبیعی، با یکدیگر متفاوت هستند و با سفارش مشتری انتخاب می شوند. روکش چوب گردو و روکش چوب راش، از انواع روکش های درب ضد سرقت هستند. یکی از ویژگی های روکش های چوبی طبیعی، امکان رنگ کردن آنها است. این درب ها با وجود این که جلوه خاصی به فضا می بخشند، اما ثبات رنگ بسیار پایینی دارند و به مرور زمان، دچار آسیب ظاهری روکش و خش می شوند. همچنین نیازبه رنگ کردن مجدد دارند.

روکش پی وی سی (PVC)

روکش PVC، تنها برای مناطقی با آب‌ و هوای مرطوب، مناسب است و در آب و هوای گرم، ممکن است چسب و روکش درب، به دلیل گرما از هم جدا شوند. مهم ترین ویژگی های روکش‌ های پی وی سی، ماندگاری رنگ و دوام آنها است که نیاز تعمیر و نگهداری آنها را بسیار کم می کند. تولید روکش درب ضدسرقت PVC ، به روش صنعتی انجام می شود. به همین دلیل، اگر روکش آسیب ببیند، امکان رنگ کردن آن وجود ندارد.

روکش MDF

روکش MDF ، نوعی روکش درب ضدسرقت است که معمولا به صورت خام برای تولید درب ضد سرقت، استفاده نمی شود و یک لایه به عنوان پوشش نهایی، روی آن قرار می گیرد. روکش هایگلاس و روکش پرینت از انواع روکش های MDF هستند. روکش هایگلاس مقاومت بالا و وزن کمی دارد و جنس آن، از پلکسی گلس است که مقاومت بیشتری نسبت به شیشه و وزن کمتری نسبت به آن دارد. روکش پرینت نوعی چاپ بر روی MDF است که فقط ظاهر چوب را تداعی می‌کند و مصنوعی است.

روکش MDF

روکش هات پرس

هات پرس، یکی از ارزان‌ ترین روکش‌ های درب‌ ضدسرقت است و با کیفیت بسیار پایینی که دارد، در بین مشتریان محبوب نیست. اما این روکش درب ضد سرقت، اغلب برای درب های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روکش لمینت درب

روکش لمینت درب، مقاومت بالایی در برابر اشعه‌های خورشید و عوامل محیطی دارد. این ویژگی، یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این درب است، چون باعث می شود رنگ درب، به علت نور آفتاب، از بین نرود. این روکش درب ضد سرقت، شباهت زیادی با روکش‌های چوبی دارد و از مواد چوبی فرآوری شده، ساخته شده است.

روکش ملامینه

این روکش، در واقع یک ورق MDF به ضخامت ۵ تا ۸ میلی‌متر است که ورق نازک ملامینه، روی آن پرس شده است. این روکش به صورت صنعتی ساخته می‌شود و در صورتی که آسیبی به آن وارد شود، امکان تعویض روکش درب ضد سرقت وجود ندارد. در این شرایط، روکش درب، باید به طور کلی تعویض شود.

روکش فلزی

روکش درب ضد سرقت فلزی، مناسب درب های ضد سرقتی است که در فضای بیرونی قرار دارند.

روکش فلزی

روکش وودمارت

روکش درب ضد سرقت وودمارت، خاصیت ضد آب و ضد آفتاب دارد و گران ‌تر از روکش فلزی است.

تعمیر روکش درب ضد سرقت

تعویض روکش درب ضد سرقت، راهکار مناسبی برای درب ‌های کار کرده، آسیب دیده یا درب هایی با ظاهر فرسوده است. چون هزینه تعمیر روکش درب ضدسرقت، از  هزینه نصب درب ضد سرقت جدید، بسیار کمتر و مقرون به صرفه است. برای تعمیر روکش، تنها لازم است روکش مورد نشر خود را انتخاب کنید و آن را به افراد ماهر و متخصص بسپارید.

قیمت روکش درب ضدسرقت

آن چه در تعیین قیمت نهایی روکش درب ضد سرقت تاثیر بسیاری می گذارد، جنس روکش است. مواردی مانند جنس روکش، طراحی ظاهری و ضخامت روکش نیز، در قیمت نهایی موثر هستند. قیمت روکش درب ضدسرقت چوبی، نسبت به روکش های PVC ، معمولا بالاتر است. چون فرآیند تولید پیچیده این روکش‌ ها، بر قیمت آنها تاثیر می گذارد. همچنین،روکش های چوبی، پس از ساخت درب، رنگ می شوند و همین کار، باعث بالاتر رفتن قیمت آنها می شود. جنس روکش‌های درب ضدسرقت، معمولا از چوب گردو و راش هستند که چوب گردو کیفیت و قیمت بالاتری دارد.

میزان برجستگی و جزئیات روکش

قیمت روکش ‌های برجسته گران قیمت و شیک، به دلیل جزئیات زیادی که در ساخت آنها به کار رفته است، نسبت به روکش‌های برجسته معمولی یا اکونومی، بالاتر هستند. معمولا درب‌ هایی که روکش CNC دارند، دارای جزئیات کمتر، طرح ساده ‌تر و قیمت پایین‌ تری هستند.

ضخامت روکش ها

هر چه ضخامت روکش بیشتر باشد، قیمت درب، بالاتر است. بنابراین، در هنگام خرید روکش درب ضدسرقت، باید به این نکته توجه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟