دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن، چند سالی است که طرفداران زیادی پیدا کرده و افراد بسیاری برای چیدمان منزل خود از این سبک استفاده می کنند. مدرن، به معنی نوین و امروزی است و معمولا هر روش جدیدی را که خارج از حالت قدیمی و مرسوم باشد، با عنوان مدرن شناخته می شود. اما سبک مدرن، به ویژه در بحث دکوراسیون، ویژگی ها و المان های خاص خود را دارد. دکوراسیون داخلی مدرن دارای اجزای ویژه ای است و این سبک را می توان یکی از زیرشاخه های مهم در دکوراسیون داخلی به شمار آورد. در ادامه این مطلب، برخی از مهم ترین ویژگی های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن را معرفی می کنیم تا بیشتر با این سبک زیبا و پرطرفدار آشنا شوید.

دکوراسیون داخلی مدرن

ویژگی های دکوراسیون داخلی مدرن

اگر به جایی بروید که دکوراسیون آن به سبک مدرن باشد، احتمالا المان هایی مثل میز جلو مبلی مدرن در آن مشاهده می کنید. در این سبک چیدمان از خطوط ساده استفاده می شود و تاکید بر دوری از تجمل زیاد است. در دکوراسیون داخل مدرن، تلاش بر این است که فضا در عین زیبایی، آرامش بالایی را به افراد منتقل کند. اگرچه برخی افراد سبک مدرن را مرده و بی روح می دانند، در صورت رعایت قوانین چیدمان در این سبک، شاهد فضایی آرام، زیبا و بسیار شیک خواهیم بود. این سبک  حتی برای خانه های کوچک و نقلی هم کاربردی است و فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهد.

اشکال هندسی در طراحی دکوراسیون مدرن

اشکال هندسی جزو مهم ترین ارکان و عناصر دکوراسیون داخلی مدرن هستند. اشکال در این سبک طراحی، معمولا به شکل مستطیل یا مربع هستند. به عنوان مثال یک شلف تلویزیون ساده در دکوراسیون مدرن، به شکل مستطیل طراحی می شود. حتی در صورت استفاده از منحنی، این اشکال نرم و دارای خطوط صاف و مستقیم هستند. علاوه بر آن شکل های بیضی و دایره ای مانند هم می توانند کاربرد زیادی در طراحی داخلی مدرن داشته باشند.

ویژگی دکوراسیون داخلی مدرن

مصالح و متریال دکوراسیون به سبک مدرن

عنصر مهم دیگر در دکوراسیون داخلی مدرن، مصالح به کار رفته در سازه هاست. استفاده از کنسول چوبی مدرن نشان می دهد که چوب، متریال مهمی در این سبک است که در کنار پلاستیک، زیبایی فضا را چند برابر می کند. برای پنهان کردن رگه های چوب از سطح المان ها در این سبک، روی چوب های طبیعی از پوشش مات رنگی استفاده می شود. البته این مسئله به سلیقه طراح هم بستگی دارد؛ برخی معتقدند که می توان از چوب های دست نخورده به عنوان یک عنصر ارگانیک در طراحی و چیدمان استفاده کرد. فلزهای براق، مثل استیل ضد زنگ هم متریال مهم دیگری است که در کوراسیون مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا در آشپزخانه هایی با طراحی مردن، وسایل و اسسوری ها استیل با ترکیب شیشه و پلاستیک هستند.

نورپردازی

برای تکمیل زیبایی دکوراسیون داخلی مدرن، باید از نورپردازی کمک گرفت. یک نورپردازی حرفه ای یا اصطلاحا اسپات‌ لایت، جلوه ای متمایز و خاص به محیط می دهد. همچنین می توان برای کاهش کنتراست نور در خانه و دلنشین تر شدن فضا از لامپ های هالوژنی استفاده کرد. آباژور هم گزینه خوبی برای متمرکز کردن نور در بخش خاصی از فضای داخلی است. البته آباژور باید متناسب با سبک مدرن انتخاب شود.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟