عایق بندی درب خانه

در اغلب منازل لازم است عایق بندی درب خانه انجام شود. چرا که مهم ترین راه انتقال سرما، گرما و سر و صدا از طریق درب های خانه یا دفتر کار است. با عایق بندی می توانید تمام منافذ و درز های موجود روی درب را بپوشانید تا آرامش را در محیط تجربه کنید. چنانچه شما نیز در فضای منزل یا محل کار از هر گونه آلودگی صوتی اذیت می شوید، می توانید با اقدام به عایق بندی صوتی درها، به آرامش برسید. در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

عایق بندی درب خانه

عایق بندی درب خانه چگونه انجام می شود؟

عایق بندی درب خانه توسط برخی شرکت ها در محل مورد نظر مشتری انجام می شود. به این صورت که با مراجعه تیم فنی به محل پروژه، تمام جوانب این کار سنجیده می شود و قیمت نهایی پروژه به مشتری اعلام می شود. سپس عملیات عایق بندی را آغاز می کنند.

برای انجام عایق بندی درب ها نیاز نیست که درب جدید برای خانه خریداری شود. بلکه اجرای پروژه روی همان درب های قبلی ساختمان انجام می شود. برای این کار ابتدا یک لایه تخته را روی درب قرار می دهند و پس از آن عایق های مخصوص درب را روی آن می گذارند.

 این کار بر اساس درخواست مشتری و فضای مورد نظر، روی یک طرف یا دو طرف درب اجرا می شود. سپس لایه نهایی کار را به صورت روکش روی درب می کشند تا علاوه بر ایجاد زیبایی، به طور کامل آن را عایق کنند. پیشنهاد می شود مقاله نکاتی برای نصب درب چوبی را بخوانید.

روش های عایق بندی درب خانه

در این بخش به روش هایی که برای عایق بندی درب خانه انجام می شود، اشاره می کنیم.

عایق بندی درب خانه به وسیله چرم ضد صدا

یکی از روش های موثر عایق بندی صوتی درب خانه و سایر محل ها، استفاده از درب چرم ضد صدا است. در این درب ها، تمام سوراخ، منافذ و حفره های روی درب که باعث انتقال صدا، سرما و گرما می شوند، پوشانده می شوند. نحوه اجرای آن به این شکل است که پس از آماده سازی و زیر سازی درب، به عنوان لایه روکش از چرم استفاده می شود.

سپس روی آن لمسه دوزی و لمسه کاری می کنند تا علاوه بر جلوگیری از عبور صدا، در مصرف انرژی نیز اثر گذار باشد. در این پروژه از چرم درجه یک برای روکش و گل میخ های مختلف برای لمسه آن استفاده می شود. همچنین در لایه های زیرین درب، عایق های مرغوب و درجه یک به کار می برند تا به طور کامل عایق بندی انجام شود.

چرم های این درب ها در انواع طرح و رنگ عرضه می شوند و این مسئله کاملا به نیاز و سلیقه مشتریان بستگی دارد. به این ترتیب می توان علاوه بر بستن راه انتقال صدا، زیبایی چشم گیری نیز در محیط خانه ایجاد کرد. از درب های عایق بندی شده چرم برای درب ورودی آپارتمان، سالن های کنفرانس، درب های سالن سینما، کارگاه ها، اتاق مدیریت،درب دفاتر کاری و استودیو ها استفاده می شود.

عایق بندی درب

عایق بندی درب خانه به وسیله رنگ عایق صوتی

برای اینکه بتوانید عایق بندی درب خانه را انجام دهید، روشی دیگر وجود دارد که استفاده از رنگ عایق صوتی است. این رنگ ها دارای خاصیت جاذب هستند که تا 30 درصد از انتقال سر و صدا به محیط جلوگیری می کنند. برای این کار ابتدا بهتر است رنگی متناسب با دکوراسیون محیط و هماهنگ با رنگ اصلی درب، انتخاب کنید.

سپس بر اساس دستور العمل هایی که روی محصول درج شده، کل سطح درب را با رنگ پوشش دهید. این رنگ ها در ظاهر هیچ تفاوتی با رنگ های دیگر ندارند، صرفا لایه های آن کمی ضخیم تر است. برای اینکه این رنگ ها در تمام محیط ها قابل استفاده باشد، آن را در انواع رنگ های پر کاربرد تولید کرده اند تا بتوان آن را با همه دکوراسیون ها هماهنگ کرد. درمورد ویژگی های درب ضد صدا بخوانید.

عایق بندی درب خانه به وسیله فوم آکوستیک

به منظور عایق بندی درب خانه روشی ارائه شده که در آن از فوم آکوستیک استفاده می کنند تا از ورود و خروج صدا پیشگیری نمایند. این فوم ها در ابزار فروشی ها وجود دارند و در ابعاد گوناگونی عرضه می شوند. برای چسباندن این فوم به درب خانه از چسب، منگنه و یا پیچ استفاده می شود تا آن را کاملا روی درب ثابت کنند.

این فوم ها دارای درجه های متفاوتی هستند که هر کس با توجه به نیاز خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند . اما توصیه می کنیم بالاترین درجه را انتخاب نمایید تا به صورت کامل از انتقال صدا جلوگیری کنید. فوم های آکوستیک مقاومت هوا را افزایش می دهند و امواج صوتی را کم می کنند.

هزینه تهیه این فوم ها چندان بالا نیست و نصب آن ها نیاز به فرد ماهر و خبره ندارد. فوم آکوستیک می تواند علاوه بر ایجاد ظاهر شکیل و زیبا روی درب، عملکرد بسیار عالی از خود نشان دهد.

عایق بندی صوتی

 عایق بندی درب خانه به وسیله درز گیر

برای عایق بندی درب خانه می توانید درب ها را درز گیری کنید و تمام شکاف های آن را بپوشانید. این اقدام شاید به نظر ساده و پیش پا افتاده بیاید، اما بسیار موثر است. این درز ها باعث انتقال صدا می شوند و از طریق آن ها، نفوذ گرما و سرما به محیط خانه راحت تر صورت می گیرد.

این روش هزینه بسیار مناسب و معقولی دارد و علاوه بر جابجایی آسان، به راحتی میتوان آن ها را جدا کرد. برای اینکه بتوانید عملکرد درستی از این درزگیر ها شاهد باشید، لازم است هیچ درزی را بدون پوشش باقی نگذارید و تمام درز ها را عایق بندی کنید.

عایق بندی درب خانه به وسیله نصب پرده

پرده های ضد صدایی در بازار وجود دارد که برای عایق بندی درب خانه یا پنجره مورد استفاده قرار می گیرند. این پرده ها سنگین و ضخیم هستند و باید برای نصب، چارچوب محکمی داشته باشند. این روش برای افرادی که در خانه های استیجاری زندگی می کنند، مناسب است. چرا که قادر نیستند تغییرات زیادی در فضای خانه ایجاد کنند.

عایق بندی درب خانه به وسیله ورق وینیل

ورق وینیل که از کمپرس کردن متریال خاصی حاصل می شود، برای عایق بندی صوتی درب خانه مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که این ورق ها را پشت درب مورد نظر می چسبانند و از این طریق یک درب با کیفیت و عایق صدا برای خود درست می کنند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟