درب ضد سرقت دو لنگه و ویژگی های آن

استفاده از درب ضد سرقت دو لنگه، یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای محافظت از خانه و وسایل آن انجام دهید.  به این صورت، وقتی در خانه نیستید، خیال شما تا حد زیادی از ایمنی آن، راحت است. ویژگی های درب ضد سرقت دو لنگه، در یک نگاه، به جز ظاهر زیبا و پر زرق و برق و شکیل آن، از غیر قابل نفوذ بودن و محکم بودن آن هم پیدا است. اما چیزی که درب ضد سرقت دو لنگه را نسبت به درب های عادی، بسیار متفاوت و محبوب می کند، مقاومت بیشتر نسبت به تخریب و دستکاری، مخصوصا در برابر سارقان است. اگر مایل هستید بیشتر درباره درب ضد سرقت دو لنگه و ویژگی های آن بدانید یا برای خرید آن تردید دارید، این مقاله را از دست ندهید.

کاربرد درب ضد سرقت دو لنگه

تقریبا همه شما درب های بزرگ و محکم واحدهای آپارتمانی را دیده اید که علاوه بر زیبایی، بسیار استوار و محکم به نظر می رسند. بسیاری از این درب های بزرگ، درب ضدسرقت دو لنگه هستند که نسبت به درب های معمولی، امنیت و مقاومت بیشتری دارند. 

این درب ها علاوه بر تامین امنیت بیشتر برای خانه و هر محیطی، بنا به نیاز صاحب ملک، دارای ویژگی هایی مانند عایق حرارت، صدا، رطوبت، ضد حریق، ضد اسید و ویژگی های دیگر هستند. ما نیز در این مقاله به بررسی اجزای درب ضد سرقت دو لنگه، متعلقات درب ضد سرقت دو لنگه، ساختار درب ضد سرقت دو لنگه، چگونگی ساخت درب ضدسرقت دو لنگه، قطعات درب های ضد سرقت دو لنگه و مقاومت درب ضدسرقت دو لنگه می پردازیم تا با این درب های همه چیز تمام، بیشتر آشنا شوید.

کاربرد درب ضد سرقت دو لنگه

اجزای درب ضدسرقت دو لنگه

درب های ضد سرقت، در سه نوع درب معمولی، درب یک و نیم لنگه و درب دو لنگه تولید می شوند. درب های ضد سرقت دو لنگه، به اجزای مختلف داخلی و خارجی مجهز شده اند که همین ها، میزان امنیت متفاوتی به درب های ضد سرقت می دهند. روزنه یا چشمی، آلارم ها، پیچ لولا، رویه، قفل و دستگیره و چهارچوب، از قسمت های خارجی و استراکچر، بتن و فوم پلی اورتان، کناف، ورق فلزی میانی و قسمت‌های فلزی درب ضد سرقت، از اجزای داخلی درب های ضد سرقت هستند.

روزنه یا چشمی درب ضد سرقت دولنگه

روزنه یا چشمی درب، لنز های کوچکی هستند که در درب های ضد سرقت قرار داده می شوند تا افراد خانه، بتوانند پشت درب را ببینند. در درب های ضد سرقت دو لنگه ساختمانی که در فضای بیرونی قرار دارند، برای افزایش ایمنی، چشمی ها و نیز در کوب را روی درب نصب نمی کنند. همچنین، قفل شب بند، برای شب ها و هنگام خواب، روی درب نصب شده است و یک زنجیر دارد. تنها لازم است شما چفت آن را فشار دهید تا قفل شود و در این صورت، هیچ کس نمی تواند به داخل خانه وارد شود حتی اگر کلید داشته باشد!

روزنه یا چشمی درب ضد سرقت دولنگه

آلارم ها

آلارم ها، در واقع هشدارهایی برای کاربران درب های ضدسرقت هستند که موارد آسیب زننده به امنیت درب های ضد سرقت را اعلام می کنند. هشدار باز بودن درب، هشدار های نتیجه فشار، جا به جایی روی درب ، هشدارهای دیگر، از جمله آلارم های درب های ضد سرقت دولنگه هستند.

پیچ لولا در درب های دولنگه

پیچ لولا، یک پیچ طولانی است که برای محافظت از باز کردن و جا به جایی درب، قرار داده شده است. در صورتی که افراد ناشناس، برای باز کردن پین های لولا اقدام کنند، پیچ لولا، مانع از باز شدن درب ضد سرقت دو لنگه می شود. درب هایی که امنیت بالایی دارند، طوری ساخته می شوند تا لولا های درب از چشم دیگران محفوظ بمانند.

پیچ لولا در درب های دولنگه

رویه ی در ضد سرقت دولنگه

یکی از اصلی ترین اجزای درب ضد سرقت دو لنگه، رویه درب است که می تواند یک درب را زیبا یا معمولی جلوه دهد. با توجه به سلیقه های متفاوت و متنوع در بازار، رویه های درب های ضد سرقت نیز، تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ دارند. اما بیشتر طرح های رویه درب ضد سرقت، روکش طبیعی با طرح های برجسته، نیم برجسته و صاف هستند.

قفل و دستگیره درب ضد سرقت دولنگه

یکی از مهم ترین اجزایی که انواع درب های عادی و ضد سرقت به کار برده می شود، قفل است. اگر قفلی که در درب های ضد سرقت دو لنگه استفاده می شود، بی کیفیت و نا ایمن باشد، سارقان به راحتی آن را باز می کنند یا می شکنند. به همین دلیل، قفل های متعدد و زیادی بر روی درب نصب می شوند که هرکدام از آنها کاربرد خاصی دارند. 

قفل درب های ضد سرقت، یا به صورت مکانیکی هستند و کلید دارند، یا الکترونیکی هستند و کلید ندارند. معمولا امنیت قفل های الکترونیکی، بیشتر از قفل های مکانیکی است و قیمت بالا تری نیز دارند. قفل ها در درب ضد سرقت بسیار تقویت شده اند و تقریباً در صورت قفل شدن، غیر قابل باز کردن هستند. در قفل های زبانه دار که این روزها، در سیستم های امنیتی درب ها بسیار محبوب شده است، تعداد زبانه ها هر چه قدر بیشتر باشد، امنیت درب بالاتر است و باز کردن آن توسط سارقان نیز، سخت تر می شود.

یراق آلات به کار رفته در درب های ضد سرقت دو لنگه، مانند قفل، دستگیره، توپی، قفل پستچی و دیگر یراق آلات، اهمیت بسیار زیادی در درب های ضد سرقت دارند. در بیشتر درب های ضد سرقت، از قفل های کالی یا کاله ترکیه و چشمی، استفاده می شود. دستگیره های مورد استفاده در این درب ها هم، طرح های متنوعی دارند و به رنگ های طلایی یا نقره ای هستند.

قفل و دستگیره درب ضد سرقت دولنگه

چهارچوب درب های دولنگه

چهارچوب درب ضد سرقت دو لنگه، معمولا از جنس آهن يا فولاد است و قبل از مصرف، رنگ شده است. چهارچوب درب ضد سرقت، از ورق استنلس استیل به ضخامت 1.5 میلی متر و عرض 7 سانتی متر؛ با پایه مقاوم ضد زنگ ساخته می شود. معمولاً در قسمت داخلی لنگه درب ضد سرقت، از ورق فلزی مقاوم استفاده می شود تا نفوذ به داخل ساختمان را غیر ممکن کند یا بسیار به تأخیر بیندازد.

چهارچوب درب های دولنگه

استراکچر درب ضد سرقت دولنگه

استراکچر یکی از اصلی ترین اجزا تشکیل دهنده درب ضد سرقت دولنگه است. در واقع استراکچر، شاسی و قطعه اصلی درب ضد سرقت است که همه اجزای دیگر، بر روی آن نصب می شوند. هر چقدر قدرت و کیفیت ساخت استراکچر، بیشتر باشد امنیت درب به همان اندازه بیشتر می شود. این قطعه معمولا از کلاف فلزی، کمربندهای فلزی و صفحه ی فولادی تشکیل شده است.

بتن و فوم پلی اورتان

یکی از ویژگی های درب ضد سرقت دو لنگه، بتن و فوم پلی اورتان است که باعث می شود، درب در برابر ضربات، از خود مقاومت زیادی نشان دهد. فوم پلی اورتان، یک لایه عایق در داخل درب ضد سرقت ایجاد می کند که در اثر آن، سر و صدا و آلودگی صوتی و همچنین هوای سرد و گرم، نمی توانند به داخل خانه نفوذ کنند. همچنین، حشرات نیز راهی برای ورود به داخل منزل ندارند و دیگر نیازی به درزگیری درب با نوارهای درزگیر نیست!

کناف درب دولنگه

کناف، در واقع پنل‌های گچی هستند که در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون ساخته می‌شوند. همه این تجهیزات در کنار هم، درب ضد سرقت دو لنگه را تشکیل می دهند.

ورق فلزی میانی در درب های دولنگه

درب‌های ضد سرقت دو لنگه، معمولا یک ورق فلزی بسیار مقاوم در داخل لنگه دارند که نقش بسیار مهمی در امنیت درب دارد و احتمال نفوذ با هر نوع وسیله را غیرممکن می‌کند.

ورق فلزی میانی در درب های دولنگه
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟