رنگ های مورد استفاده در تولید درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت از ظاهر شیک و بسیار زیبایی برخوردار هستند و به دلیل تاثیری که در دکوراسیون منزل دارند، انتخاب رنگ و طرح آن ها اهمیت زیادی پیدا می کند. رنگ های درب ضد سرقت در بازار از تنوع چندان گسترده ای برخوردار نیستند و همین مسئله انتخاب و خرید را برای خریداران دشوار تر می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با رنگ بندی درب های ضد سرقت و انواع رنگ ها آشنا سازیم.

رنگ های درب ضد سرقت

رنگ های درب ضد سرقت

در سالیان گذشته رنگ های درب ضد سرقت هیچ تنوعی نداشتند و صرفا با درب های طیف رنگ قهوه ای در بازار روبرو بودیم. اما در حال حاضر با توجه به تغییر سلیقه ها و استقبال خریداران از رنگ بندی درب های ضد سرقت، گزینه های خرید افرایش پیدا کرده است.

با توجه به اینکه امروزه اغلب مشتریان به دنبال هماهنگ کردن دکوراسیون فضای منزل خود با درب ورودی هستند، درب های ضد سرقت را در رنگ های متنوع و بر اساس سلیقه مشتریان طراحی می کنند. این هماهنگی باعث چشم نواز شدن درب و افزودن به زیبایی فضای داخلی و خارجی منزل می شود.

تمیز کردن درب های ضد سرقت باید با دقت و روش های خاص انجام بشه. اگر می خوای با این روشا آشنا بشی تو این مقاله همراه من باش!

انواع رنگ های درب ضد سرقت

در حال حاضر در کشور ما به دلیل کیفیت بالای رنگ های نیترو سلولزی یا پلی اورتان، برای رنگ کردن محصولات پوششی از این رنگ ها استفاده می شود. پوشش پلی اورتان از چنان کیفیتی برخوردار است که امروزه اغلب تولیدکنندگان تراز اول از آن برای رنگ آمیزی صنایع چوبی استفاده می کنند. حال به انواع رنگ های درب ضد سرقت اشاره می کنیم.

1.درب ضد سرقت قهوه ای

در رنگ بندی درب های ضد سرقت، رنگ قهوه ای بیشترین فروش را داراست و در طیف های گوناگونی از قهوه ای روشن تا تیره تولید می شود. یکی از مزیت های مهمی که این رنگ دارد، مشخص نشدن آلودگی روی آن است. به این ترتیب در فضا هایی که گرد و خاک و آلودگی زیادی وجود دارد، به کار بردن این رنگ مناسب ترین گزینه است.

2. درب ضد سرقت سفید

یکی دیگر از رنگ های درب ضد سرقت که محبوبیت زیادی دارد، رنگ سفید است. درب های سفید باعث ایجاد زیبایی و نمای بسیار شیکی در محیط می شوند و علاوه بر هماهنگی با انواع دکوراسیون ها، می توانند تمام سلیقه ها را نیز راضی کنند. البته در کنار تمام مزیت های ذکر شده، احتمال کثیف شدن این درب ها بسیار بالا است.

3. درب ضد سرقت دو رنگ یا ترکیبی

همانگونه که از نام آن پیداست، در رنگ های درب ضد سرقت ترکیبی از ترکیب دو رنگ استفاده شده است. برخی از این درب ها شامل رنگ های قهوه ای و سفید بوده، برخی از آن ها به صورت سفید و طلایی هستند و برخی دیگر با ترکیب سفید و مشکی رنگ آمیزی می شوند.

ترمیم درب ضد سرقت زمانی که رنگ درب دچار آسیب و پریدگی شود بسیار اهمیت داره. با خوندن این مطلب با نکات جالبی آشنا میشی

رنگ بندی درب ضد سرقت فلزی

برخی از درب های ضد سرقت از ساختار فلزی برخوردار هستند و باید در رنگ آمیزی آن ها چندین خاصیت را مدنظر قرار داد. از ویژگی های مهم رنگ های درب ضد سرقت فلزی ایجاد ظاهر زیبا در درب، جلوگیری از خوردگی و هوازدگی فلز درب است.

به منظور رنگ آمیزی درب های ضد سرقت فلزی می توان از رنگ های پودری الکترواستاتیکی استفاده کرد. نکته ای که باید در رنگ آمیزی این درب ها مدنظر قرار داده شود، ایجاد هارمونی و هماهنگی بین رنگ درب و رنگ فلز است. در صورتی که به این مسئله توجه نشود، رنگ درب از دور به شکل لنگه به نظر می رسد.

رنگ های درب ضد سرقت

ویژگی پلی اورتان به کار رفته در رنگ های درب ضد سرقت

  • پلی اورتان در دمای پایین نیز سریعا خشک می شود.
  • این رنگ دارای ضربه پذیری بالایی بوده و از مقاومت سایشی برخوردار است.
  • این رنگ در برابر گچی شدن مقاومت بالایی دارد.
  • پلی اورتان با چسبندگی بسیار بالایی که روی سطوح فلزی دارد، می تواند رنگ ها را بسیار زیبا جلوه دهد.
  • پلی اورتان در برابر اسید، باز، مواد شیمیایی، املاح و روغن های صنعتی مقاوم است.
  • این رنگ در برابر تابش نور خورشید، مواد شیمیایی و آب دچار خرابی نمی شود.

بهترین رنگ بندی درب های ضد سرقت کدام است؟

بهترین رنگ بندی درب های ضد سرقت در حقیقت وجود ندارد. چرا که انتخاب رنگ درب منزل کاملا سلیقه ای بوده و در افراد مختلف با سلیقه های گوناگون، متفاوت است. برای انتخاب رنگ های درب ضد سرقت باید به دکوراسیون محیط و سلیقه خود توجه کرده و سپس مناسب ترین رنگ را انتخاب و خریداری کنید.

اما در انتخاب رنگ درب ضد سرقت به این نکته توجه کنید که رنگ درب را نمی توانید در فواصل زمانی کوتاه تغییر دهید. بنابراین از رنگ هایی که شما را در طولانی مدت خسته نمی کنند، استفاده نمایید تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟