راهنمای خرید درب ضد سرقت و نکات کلیدی در هنگام خرید

امروزه در بیشتر ساختمان ها، چه مسکونی و چه اداری و شرکت ها ساکنین تمایل دارند تا به جای استفاده از درب های معمولی قدیمی از انواع درب های ضد سرقت جدید استفاده کنند. این درب ها می توانند موجب افزایش امنیت ساختمان مورد نظر شده و راحتی و اطمینان خاطر را به ساکنین ببخشند. از طرفی استفاده و خرید درب ضد سرقت برای ساختمان می تواند ظاهر آن را شیک تر و زیباتر هم کند. اما برای خرید و انتخاب درب ضد سرقت خصوصا با توجه به این همه تنوعی که در بازار این محصولات وجود دارد، به یک راهنمای جامع و کامل نیاز است و باید در زمان خرید این درب ها یکسری نکات را مد نظر قرار داد. به همین دلیل می خواهیم در این جا مهم ترین نکات خرید درب ضد سرقت را بررسی کرده و یک راهنمای جامع و کامل را در خصوص خرید این درب ها برای شما ارائه دهیم.

ضرورت خرید درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت بسیار تقویت شده هستند و ویژگی هایی مانند مقاومت بالا در برابر فشار خارجی و در نتیجه غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در مقابل حرارت و صوت و نسوز بودن، کیفیت بالا و عمر طولانی و زیبایی ظاهری دارند و امکان نصب بهترین قفل های ضد سرقت بر روی آنها نیز، فراهم شده است. این درب ها، اجزایی دارند که در کنار هم باعث افزایش ایمنی درب ها می شوند. توجه به این ویژگی ها، باعث می شود در خرید درب ضد سرقت، انتخاب بهتری داشته باشید. انواع قفل درب ضد سرقت، اسکلت درب ضد سرقت، چهارچوب درب، رویه یا روکش درب، عایق و لولاها، از جمله اجزای درب های ضد سرقت هستند که در هنگام خرید درب ضد سرقت، باید به کیفیت آنها دقت کنید. همچنین در این مقاله، به نکات کلیدی در خرید درب های ضد سرقت نیز پرداخته ایم، تا در انتخاب بهترین درب، بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

برای خرید درب ضد سرقت به چه مواردی باید توجه کرد؟

به صورت کلی برای خرید هر محصولی از جمله درب های ضد سرقت یکسری نکات کلی مربوط به نوع استفاده و کاربرد آن محصول وجود دارد. در خصوص درب های ضد سرقت نیز می توان نکات زیر را مهم ترین موارد در زمان انتخاب درب ضد سرقت در نظر گرفت:

 • جنس و ضخامت چهارچوب درب ضد سرقت
 • جنس و تعداد لولاهای درب ضد سرقت مورد نظر
 • سازگاری و تناسب اندازه و نوع درب با توجه به مکانی که قرار است درب در آن جا نصب شود
 • جنس لایه های درب و روکش آن
 • نوع و جنس قفل و یراق های مورد استفاده در درب ضد سرقت
 • قیمت درب ضد سرقت
 • استراکچر درب ضد سرقت
 • برند تولید کننده و شرکت سازنده این درب ها
 • نصب و نگهداری درب ضد سرقت

جنس و ضخامت چهارچوب درب ضدسرقت

یکی از موارد مهم در خصوص خرید درب ضد سرقت مربوط به مشخصات چهارچوب این درب ها می شود. برای این درب ها از یکسری چهارچوب های به خصوص استفاده می شود و باید مخصوص این درب ها باشد. اندازه و سایز این چهارچوب باید کاملا با فضای مورد استفاده تناسب داشته باشد. 

جنس مواد به کار رفته در چهارچوب این درب ها باید از فلزی باشد که آلیاژ آن بسیار خوب و با کیفیت است. علاوه بر این در چهارچوب درب ضد سرقت باید به نوع جوش ها و کیفیت شان توجه کرد. هر چه ضخامت چهارچوب درب های ضد سرقت بیشتر باشد، میزان امنیت آنها افزایش می یابد، چون دیلم خور بودن آنها، کم می شود. 

 نکته بعدی در انتخاب درب ضد سرقت توجه به ضخامت این چهارچوب است. باید این ضخامت در حدی باشد که بتواند امنیت ساختمان را تامین کند. بهترین ضخامت ها برای چهارچوب این درب ها از 1.5 میلی متر به بالا است. هنگام خرید درب ضد سرقت در بازار، متوجه می شوید که چهارچوب درب های ارزان قیمت بازار، کمتر از ۱ میلی متر ضخامت و درب های ضد سرقت با قیمت متوسط نیز، ۲۵.۱ میلی متر ضخامت دارند. بیشترین ضخامت، مربوط به درب های ضد سرقت ترک و درجه یک ایرانی است که ۵.۱ میلی متر است.

جنس و ضخامت چهارچوب درب ضدسرقت

جنس و تعداد لولاهای درب ضد سرقت مورد نظر

نکته بعدی به عنوان راهنمای خرید درب ضد سرقت توجه به جنس و تعداد لولا های درب ضد سرقت مورد نظر است. جنس این لولا ها باید از مواد اولیه بسیار با کیفیت و با دوام باشد، چرا که این لولا ها باید تمام وزن درب های ضد سرقت را تحمل کنند. لنگه درب ضد سرقت روی این لولا ها می چرخد. بنابراین اگر از جنس با کیفیتی نباشد، به مرور حالت تنظیم این لولا ها از حالت نرمال خارج شده و درب دچار مشکل می شود. 

علاوه بر این تعداد لولا نیز روی عملکرد درب موثر است. هم از لحاظ ایمنی و هم از نظر دوام، باید درب ضد سرقت از تعداد لولای مناسبی برخوردار باشد. خصوصا با توجه به میزان امنیتی که برای ساکنین اهمیت دارد. بهترین حالت استفاده از حداقل سه لولا در درب ضد سرقت مورد نظر است. لولا های بلبرینگ دار کارایی بهتری خواهند داشت.

همچنین لولاهای درب ضد سرقت باید پنهان شده باشند و در دسترس نباشند و کیفیت و تعداد آنها هم، به اندازه‌ای باشد که وزن درب را تحمل کند. معمولا لولاهای درب ضد سرقت، از هر دو طرف و یا از بیرون، پنهان شده اند و در دسترس نیستند. به همین دلیل، به راحتی نمی توان به آنها نفوذ کرد. اما اگر لولاهای دربی که انتخاب کرده اید، پنهان نشده بودند، در خرید درب ضد سرقت مورد نظر، تردید کنید!

جنس و تعداد لولاهای درب ضد سرقت مورد نظر

جنس لایه و رویه های درب ضدسرقت

هر درب ضد سرقتی برای یک مکان به خصوص مناسب است. درب های ضد سرقت با رویه هایی از جنس های مختلف روکش شده اند و در بازار مناسب اند. برای خرید درب ضد سرقت باید متناسب با مکانی که قرار است درب نصب شود، درب با بهترین روکش را انتخاب کرد. انواع رویه در درب های ضد سرقت شامل رویه رنگ، رویه پی وی سی، رویه ام دی اف و رویه فلز می شود. 

روکش درب ها، معمولا به دو صورت روکش های طبیعی و روکش های مصنوعی وجود دارند. روکش های طبیعی بیشتر از جنس گردو و راش و روکش مصنوعی از جنس لمینت و pvc هستند. برای افرادی که به دکوراسیون داخلی خانه خود اهمیت زیادی می دهند، ظاهر و روکش درب، بسیار مهم است. بنابراین، اگر قیمت این درب ها برای شما مهم است، بهتر است بدانید که روکش های طبیعی، گران تر از روکش های مصنوعی هستند.

اگر درب در معرض نور و رطوبت قرار ندارد، مانند راهروی ساختمان ها می توان از هر نوع دربی با هر روکشی استفاده کرد. قطعا روکش های ام دی اف ملامینه می توانند زیباتر باشند. اما در مناطقی که رطوبت هوا بالا است مانند شمال و مناطق ساحلی، در انتخاب درب ضد سرقت باید به دنبال درب هایی با رویه فلزی بود. درب های با رویه رنگ هم در فضا های بازی که درب در معرض تابش شدید نور خورشید باشد، گزینه بهتری است. از طرفی در انتخاب لایه درب های ضد سرقت می توان از انواع روکش های ایتالیایی، آمریکایی، ترکیه ای، چینی و ایرانی انتخاب کرد.

جنس لایه و رویه های درب ضدسرقت

نوع و جنس قفل و یراق های مورد استفاده در درب ضد سرقت

در انتخاب درب ضد سرقت باید به جنس و نوع قفل و ابزار یراق این درب ها نیز توجه کرد. این ابزار ها نیز باید از با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات باشند. امنیت بالاتر درب های ضد سرقت در گرو کیفیت این قفل ها و یراق ها است. برای درب های ضد سرقت معمولا از قفل های مولتی سیستم استفاده می شود. 

زبانه های زیادتر این قفل ها و استحکام و بالای آن ها موجب می شود یک درب از معمولی به یک درب ضد سرقت تبدیل شود. قفل در درب های ضد سرقت به هیچ عنوان به راحتی و با روش های معمول باز نمی شود. در نتیجه اگر امنیت ایجاد شده با درب ضد سرقت برای شما اهمیت زیادی دارد، حتما در زمان خرید درب ضد سرقت مورد نظر به جنس و کیفیت قفل و یراق آن توجه کنید

نوع و جنس قفل و یراق های مورد استفاده در درب ضد سرقت

توجه به قیمت و برند تولید کننده درب ضد سرقت

چیزی که در زمان خرید درب ضد سرقت می تواند موجب سردرگمی مشتریان شود، تنوع بالای قیمت ها و برند های تولید کننده این درب ها در بازار است. شرکت های مختلف خارجی و داخلی انواع درب های ضد سرقت را تولید و عرضه می کنند که کیفیت ها و قیمت آن ها متفاوت است. 

در زمان خرید حتما باید درب ضد سرقت با کیفیتی را خریداری کرد که تولید یک شرکت و برند شناخته شده و معتبر باشد. از طرفی بهتر است برای انتخاب درب ضد سرقت به هیچ عنوان به دنبال خرید انواع ارزان قیمت آن ها نباشید. قیمت های بسیار ارزان موجب کاهش کیفیت، امنیت و زیبایی و دوام این درب ها خواهد شد.

توجه به قیمت و برند تولید کننده درب ضد سرقت

توجه به استراکچر درب ضد سرقت

بخش بسیار مهم دیگری که در راهنمای خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه کرد، استراکچر این درب ها است. این بخش در واقع بخش پایه و اصلی درب های ضد سرقت را تشکیل می دهد. استراکچر درب های ضد سرقت باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. 

مقاومت آن هم مستقیما روی میزان دوام و مقاومت درب ضد سرقت در برابر ورود های غیر مجاز تاثیر دارد. در واقع می توان گفت این که یک درب تا چه میزان بتواند امنیت ساختمان را تامین کند به میزان مقاومت این درب ها و کیفیت استراکچر آن بستگی دارد. بهترین حالت برای انتخاب درب ضد سرقت، انتخاب دربی است که استراکچر آن از کلاف های فلزی، صفحه های فولادی و کمربند های فلزی ساخته شده باشد.

مشخصات بهترین درب ضدسرقت برای خرید

بعد از بررسی مشخصات و نکات مهم در خصوص خرید درب ضد سرقت می توان به یک جمع بندی نهایی در خصوص راهنمای خرید این درب ها دست یافت. بر اساس تمام موارد ذکر شده در بالا یک درب ضد سرقت در بهترین و ایده آل ترین حالت از فلز ساخته شده و روکش آن متناسب با فضایی است که قرار است درب در آن جا نصب شود. 

درب هایی که استراکچر فولادی با کمربند های فلزی دارند، قیمت شان ارزان نیست، تعداد قفل های بیشتری دارند، قفل و یراق آن ها کیفیت تضمین شده ای دارد، تعداد لایه های درب از سه به بالاست و قفل ها در بخش های مختلف درب قرار گرفته اند، می تواند بهترین گزینه برای خرید درب ضد سرقت باشد. درب های ضد سرقت مقاوم در برابر حرارت، صدا، سرما و گرما نیز بهترین گزینه خصوصا برای آپارتمان های مسکونی محسوب می شود. در انتخاب درب ضد سرقت باید کیفیت، امنیت، ضمانت و نوع کارایی را مد نظر قرار داد.

مشخصات بهترین درب ضدسرقت برای خرید

نکات کلیدی دیگر در خرید درب های ضد سرقت

 • بودجه :

با توجه به بودجه خود، سعی کنید دربی را که بالاترین کیفیت و امنیت را دارد، انتخاب کنید. یک درب ضد سرقت ارزان نیز به شرطی که به درستی انتخاب شده باشد، می تواند برای شما، گزینه خوبی باشد. چون پایین بودن قیمت درب ضد سرقت، به معنای بی کیفیت بودن آن نیست.

 • جنس درب :

اولویت خرید شما در خرید درب ضد سرقت، ابتدا باید درب ضد سرقت ترک و ایرانی و در آخر، درب ضد سرقت چینی باشد.

 • وزن درب ضد سرقت:

درب ضد سرقتی که انتخاب می ‌کنید، باید وزن مناسبی داشته باشد. زیاد بودن وزن درب، نشان‌دهنده استفاده از اسکلت فلزی با کیفیت در ساختار درب است. چون، معمولا وزن تقریبی یک درب ضد سرقت باکیفیت، از 90 کیلوگرم، کمتر نیست.

 • رنگ درب ضد سرقت :  

رنگ درب ضدسرقت را متناسب با فضای خانه و دکوراسیون خود انتخاب کنید.

 • فضای نصب درب ضد سرقت :

فضای نصب درب ضد سرقت بسیار مهم است و جنس روکش درب، باید متناسب با آن باشد. چون، اگر محل نصب درب، در معرض اشعه خورشید و یا رفت‌‎ و آمد زیاد باشد، برای خرید درب ضد سرقت، باید روکشی انتخاب شود که مقاومت خوبی داشته باشد. مثلا زیبایی و براق بودن روکش ام دی اف، نسبت به جنس ملامینه و پی وی سی بیشتر است اما در مقابل خط و خش و نور آفتاب، استحکام و مقاومت کمتری دارد.

 •  سیلندر قفل ها :

سیلندر قفل ها معمولا از جنس مس هستند و در برابر ضربه، اسید و مته بسیار آسیب پذیرند. برای همین، سارقان، به راحتی می توانند از خانه شما سرقت کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، هنگام خرید درب ضد سرقت، می توانید از قفل مولتی سیستم استفاده کنید که در درب های ضد سرقت 16 و 20 زبانه موجود است. این قفل ها، فولادی هستند و زمانی که سارقان قصد سرقت از خانه شما را داشته باشد، با وارد کردن ضربه، به مغزی سیلندر آسیب می زنند. بنابراین، زبانه ها در جای خود محکم خواهند ماند و آنها در هیچ شرایطی نمی توانند درب خانه را باز کنند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟