مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

در حال حاضر در بیشتر ساختمان هایی که در حال ساخت هستند از درب های ضد سرقت به جای درب های قدیمی و معمولی استفاده می شود. اما در صورت بازسازی ساختمان یا در مواقعی که ساکنین تصمیم به تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت می گیرند، مراحل انجام این کار چگونه است؟ آیا اساسا امکان نصب درب ضد سرقت به جای درب قدیمی وجود دارد؟ تعویض درب های معمولی خانه با یک درب ضد سرقت امری بسیار ضروری است و برای حفظ امنیت ساختمان اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه با مراجعه به یک مرکز تخصصی نصب و نگهداری درب های ضد سرقت، به راحتی می توان درب های قدیمی را با انواع درب های ضد سرقت تعویض کرد. این کار تخصص لازم دارد و با توجه به ساختار و نوع درب فعلی مراحل مختلفی برای انجام آن نیاز است. کاریادر یک مرکز تخصصی در زمینه نصب درب های ضد سرقت است که می توان برای انتخاب نوع مناسب درب ضد سرقت و … از آن ها کمک گرفت. در ادامه مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت را با تمام جزئیات بررسی خواهیم کرد.

مزیت تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت چیست؟

پاسخ به این سوال به مزیت های استفاده از درب های ضد سرقت بر می گردد. درب های معمولی در مقایسه با درب های ضد سرقت نمی توانند امنیت کافی را تامین کنند. در مقایسه اما درب های ضد سرقت، خصوصا انواع مناسب آن ها می توانند امنیت بسیار زیادی را برای ساختمان تامین کرده و از ورود های غیر مجاز و سرقت تا حدود زیادی جلوگیری کند. برای انتخاب بهتر می توانید از مقاله راهنمای خرید درب ضد سرقت کمک بگیرید. مزیت های دیگر این درب ها در مقایسه با درب های معمولی، دوام بیشتر، زیبایی و مدرن بودن، عایق صدا و عایق سرما و گرما بودن است. در نتیجه تمام این مشخصات، قطعا تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت گزینه ایده آلی است.

مزیت تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت چیست؟

نکات مهم برای تعویض درب قدیمی با درب ضدسرقت

پیش از این گفتیم که می توان درب های قدیمی را با درب های ضد سرقت تعویض کرد. اما نکته مهم نصب درب ضد سرقت به جای درب قدیمی است. در این خصوص باید به یک سری مشخصات از جمله چارچوب درب قدیمی مورد نظر توجه کرد. اولین سوال در این خصوص این است که آیا امکان نصب درب ضد سرقت جدید روی چارچوب درب قدیمی وجود دارد یا خیر؟ در این خصوص باید به ابعاد داخلی چارچوب، مدل و اندازه درب جدید و میزان وزن و استحکام آن توجه کرد. 

در این شرایط دو حالت ایجاد می شود؛ اول این که چارچوب درب قدیمی از هر لحاظ برای نصب درب ضد سرقت مناسب است. در نتیجه بدون نیاز به تخریب، به راحتی می توان تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت را انجام داد. اما اگر این طور نباشد و تناسبی بین درب جدید با درب قدیمی وجود نداشته باشد، برای نصب درب ضد سرقت به تخریب چهارچوب و ورودی درب نیاز است. معمولا در صورت استفاده از درب های ضد سرقت ایرانی، نیازی به تخریب نیست، چون این درب ها استاندارد اندازه ای لازم با درب های قدیمی را دارند.

مراحل نصب درب ضد سرقت به جای درب قدیمی بدون تخریب

در این شرایط ابتدا اندازه های چارچوب و درب ضد سرقت گرفته می شود و یک درب متناسب با سایز و ابعاد چارچوب درب انتخاب می شود. حتی می توان یک درب سفارشی متناسب با ابعاد چارچوب تهیه کرد. از طرفی نیز اگر چارچوب درب بزرگ تر از اندازه درب ضد سرقت باشد، برای تعویض به تخریب نیازی نیست و با کمی مهارت جوشکاری و … اندازه ها اصلاح می شود. سپس مشخص می شود که درب از چه سمتی باز و بسته می شود. در مرحله بعد درب روی فریم چارچوب قبلی نصب می شود. 

ملات کاری و استفاده از مصالح فشرده پلی اورتانی می تواند استحکام لازم را فراهم کند. در مرحله بعدی برای افزایش زیبایی ظاهری، یک سری ظریف کاری ها روی چارچوب انجام می شود و یک سری روکوب های چوبی یا فلزی روی آن نصب می شود. به این ترتیب تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت به راحتی انجام می شود.

مراحل نصب درب ضد سرقت به جای درب قدیمی بدون تخریب

مراحل نصب درب ضدسرقت

جدای از مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت، خود نصب درب ضد سرقت نیز یک سری مراحل دارد. ابتدا چارچوب این درب ها متناسب با سایز و وزنی که دارند ساخته شده و نصب می شود. در صورت نصب درب ضد سرقت به جای درب قدیمی و استفاده از همان چارچوب درب قدیمی این مرحله حذف می شود. 

حال باید قفل های درب ضد سرقت نصب شود. نصب دستگیره ها و قفل ها در درب نیز مرحله دیگری است. سپس باید مکان هایی که لولا ها باید نصب شوند به دقت اندازه گیری شده و علامت گذاری گردد. سپس لولا ها نصب می شوند و در مرحله آخر می توان درب را روی چارچوب و لولا ها نصب و سوار کرد. نوع نصب درب ضد سرقت هم به دو روش رولت بولت و جوش انجام می شود.

مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضدسرقت با تخریب ورودی

حالت دیگر نصب درب ضد سرقت به جای درب قدیمی، زمانی است که چارچوب مناسب درب ضد سرقت جدید نیست. معمولا اگر اندازه ی درب ضد سرقت از هر طرف سه سانتی متر بزرگ تر باشد، امکان نصب روی فریم قدیمی وجود ندارد. در این صورت باید چارچوب قبلی هم همراه درب قدیمی تخریب شده و جدا شود. چارچوب درب به تخریب نیاز دارد تا درست اندازه ی درب ضد سرقت شود. سپس باید فریم مناسب اندازه گیری، ساخته و نصب شود. 

مراحل نصب در این حالت کمی بیشتر و زمان برتر است. باز هم بعد از نصب چارچوب، کار بتن ریزی و ریختن مصالح به منظور استحکام بخشیدن انجام می شود. این کار ضرورت بسیار زیادی خصوصا برای افزایش امنیت درب ضد سرقت دارد. حال مراحل نصب درب ضد سرقت درست مانند آن چه در بالا گفته شد، انجام می شود و درب روی چارچوب نصب شده، سوار می شود. به این ترتیب تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت با تخریب انجام خواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟