مشخصات و نوع کاربرد درب ضد سرقت یک و نیم لنگه

درب های ضد سرقت با تنوع بالایی که دارند امروزه با هدف تامین امنیت، زیبایی و مدرن بودن یک ساختمان به طرز فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند. توجه بالای خریداران و سازندگان به این درب ها موجب شده تا طراحان و سازندگان انواع درب های ضد سرقت، این درب ها را در اندازه ها، جنس ها، قیمت ها و ابعاد و مدل های متنوعی تولید کنند. به این ترتیب درب های ضد سرقت با مصارف مختلف و ورودی هایی با اندازه های مختلف سازگاری پیدا می کنند. این درب ها در انواع دو لنگه، تک لنگه و انواع درب ضد سرقت یک و نیم لنگه موجودند. درب های ضد سرقت 1.5 لنگه از جمله کاربردی ترین مدل های این درب ها هستند که به دلیل اندازه استاندارد شان برای بسیاری از ورودی ها، طرفداران بسیار زیادی دارد. در این جا مدل ها و ویژگی های یک درب ضد سرقت یک و نیم لنگه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

درب ضد سرقت یک و نیم لنگه چیست؟

درب های ضد سرقت 1.5 لنگه در واقع همان مشخصات و ویژگی های درب های ضد سرقت دو لنگه را دارند با این تفاوت که ابعاد آن ها کوچک تر است. این درب ها به جای دو لنگه کامل، از یک لنگه درب کامل به همراه یک نصف لنگ درب تشکیل شده است. این درب ها که عرض کم تری دارند، بیشتر در آپارتمان ها و ساختمان های تجاری و اداری به عنوان درب ورودی استفاده می شوند. خصوصا در ورودی هایی که به دلیل محدودیت فضا و اندازه نمی توان از درب های ضد سرقت دو لنگه استفاده کرد، از انواع درب ضد سرقت یک و نیم لنگه به جای آن ها استفاده می شود.

این درب ها هم تمام مشخصات یک درب ضد سرقت را دارند و شامل قفل های مخفی، قفل ضد سرقت، لولا ها، چهارچوب و فریم فلزی درب، رویه و روکش و سایر مشخصات درب های ضد سرقت اند. این درب ها از جنس های مختلف فلزی، چوبی و در انواع مدل ها و رنگ ها ساخته می شود. ابعاد کوچک تر این درب ها ظاهر بهتری به آن ها می دهد و به همین دلیل برای ورودی های ساختمان گزینه بسیار مطلوب تری خواهند بود. برای انتخاب بهتر، می توان از مقاله “ راهنمای خرید درب ضد سرقت و نکات کلیدی در هنگام خرید“، کمک گرفت.

درب ضد سرقت یک و نیم لنگه چیست؟

انواع درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه

یکی از پرکاربردترین مدل های درب ضد سرقت یک و نیم لنگه، انواع درب های فلزی هستند. این درب ها با ورق برش لیزر اجرا می شوند و گزینه بسیار خوبی برای درب لابی ساختمان ها و ورودی خانه های آپارتمانی هستند. استفاده از ورق های فولادی و سایر متریال با کیفیت در این درب ها، آن ها را به یکی از بهترین مدل های درب ضد سرقت تبدیل کرده است. دسته دیگر درب های ضد سرقت 1.5 لنگه، انواع درب های چوبی هستند. این درب ها از جنس چوب با کیفیت و با دوام ساخته می شوند. حال خود این درب های فلزی و چوبی ضد سرقت یک و نیم لنگه در مدل های مختلف، رنگ ها، کیفیت ها و با رویه هایی از جنس متریال متفاوت ساخته می شوند.

مزیت های استفاده از درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه

این درب ها تنوع مدل و رنگ بی نظیری دارند. معمولا مدل های تولید شده از درب های یک و نیم لنگه با انواع سلیقه ها سازگاری دارند. از همه مهم تر این که درب هایی با اندازه استاندارد و ظاهری زیبا هستند. اما مهم ترین مزیت کاربرد درب های ضد سرقت 1.5 لنگه اندازه آن ها با توجه به ورودی های ساختمان است. در بسیاری از مواقع اندازه محدود ورودی ساختمان برای استفاده از درب های ضد سرقت محدودیت ایجاد می کند. 

با وجود درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه این محدودیت از بین می رود و می توان برای بیشتر مکان ها به راحتی از این درب ها استفاده کرد. استقامت بالا، تامین امنیت ورودی ساختمان، زیبایی و مدرن بودن، تنوع بالا در رنگ و مدل و کیفیت، عایق صدا و گرما و سرما و … از دیگر مزیت های درب ضد سرقت یک و نیم لنگه است. در نهایت این که می توان این درب ها را بنا به درخواست مصرف کننده در اندازه ها و ابعاد های سفارشی نیز تولید کرد. به این ترتیب سازگاری درب با ورودی مورد نظر بیشتر هم می شود.

قیمت درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه

همان طور که گفته شد، این درب های ضد سرقت هم در تنوع بسیار بالایی تولید می شوند. قیمت درب ضد سرقت یک و نیم لنگه متاثر از موارد متعددی است، اما می توان گفت در کل به دلیل کاربرد بیشتر معمولا این درب ها قیمت بالاتری دارند. انواع درب های ایرانی، ترک، ایتالیایی و … در بازار موجود است که قیمت متفاوتی دارند. 

از مهم ترین عوامل موثر در تعیین قیمت درب های ضد سرقت 1.5 لنگه می توان به نوع چوب، نوع روکشی که برای درب استفاده شده است، تجهیزات جانبی درب، میزان قفل ها و امنیت آن، جنس و استحکام فریم و قاب درب ضد سرقت، میزان امنیت درب ضد سرقت، نوع و کیفیت قفل و ابزار یراق درب مورد نظر، وزن آن، کشور تولید کننده و مواردی از این دست است. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز معتبر در ارائه انواع درب های ضد سرقت دو لنگه و یک و نیم لنگه است که با کیفیت ترین محصولات را با بهترین قیمت ها ارائه کرده و نصب می کند.

افزایش امنیت درب های ضد سرقت 1.5 لنگه

تنها موضوع قابل توجه در خصوص استفاده از درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه در مقایسه با درب های دو لنگه ضد سرقت، موضوع امنیت این درب ها است. در کل هر چه سایز و ابعاد درب های ضد سرقت بزرگ تر باشد، امنیت آن هم بیشتر می شود. این موضوع در خصوص درب های یک و نیم لنگه کمی چالش برانگیز است. 

با افزایش سایز درب ها، امنیت و دوام شان در برابر فشار و ضربه بیشتر می شود. اما برای درب هایی با عرض کم تر هم می توان از ترفند هایی جهت افزایش امنیت درب ضد سرقت یک و نیم لنگه استفاده کرد. برای مثال می توان از ورق های فلزی با ضخامت بالا در این درب ها استفاده کرد و به این ترتیب مقاومت آن در برابر فشار و ضربه را افزایش داد. علاوه بر این می توان از پیم های پشت لولا در لولا های هر لنگه این درب ها استفاده کرد و دوام آن ها را افزایش داد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟