تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی

درب های ضد سرقت، در اولین جایگاه دفاع از حریم امنیت خانه هستند و ضروری است که در انتخاب و خرید درب ضدسرقت، علاوه بر توجه به هزینه، به کیفیت و کارایی این درب ها نیز، توجه شود. درب های ضد سرقت انواع مختلفی دارند و در بازار ایران، سه نوع درب ضد سرقت ایرانی، ترکی و چینی، عرضه می شود. ویژگی های درب ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی، متفاوت است و بسته به سلیقه مشتری ها و سفارش آنها، انتخاب می شوند. سه معیار تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی، ظاهر، کیفیت و قیمت آنها است. بنابراین، ما در این مطلب، تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی را بررسی کرده ایم و ویژگی های هر کدام را ذکر کرده ایم تا به شما در انتخاب مناسب ترین درب ضد سرقت، کمک کنیم.

بررسی تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی

در بین درب های ضد سرقت، درب های ضد سرقت ترک، قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به رقبای خود دارند و درب های ایرانی، با کیفیتی نزدیک به درب های ترکی، اما با قیمت های ارزان تر، در حال خودنمایی هستند. درب های چینی نیز، ارزان ترین درب های موجود در بازار هستند که کیفیت مناسبی دارند. 

به طور کلی، تفاوت درب های ضد سرقت، از لحاظ ظاهری است و درب های ضد سرقت ایرانی، ظاهری شبیه به درب های ضد سرقت ترک دارند. اما یکی از مهم ترین ویژگی های درب های ضد سرقت ایرانی این است که این درب ها، می توانند مطابق با خواسته و سفارش شما ساخته شوند. در ادامه این مقاله، تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی را بررسی می کنیم تا با خصوصیات هر کدام از آنها، آشنا شوید.

تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی

تفاوت در چارچوب ها

درب های ضد سرقت چینی، چارچوب تخت دارند و سطوح خارجی و لنگه درب، آنها، دارای اختلاف سطح ناچیزی است. اما در درب های ضد سرقت ترک، این اختلاف سطح، بیشتر است. همچنین، همه چهارچوب های درب های ضد سرقت ترک در بازار ایران، در داخل ایران تولید می شوند.

تفاوت در چارچوب ها

تفاوت در لولا درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت چینی، لولاهای کاملاً مخفی دارند، اما لولاهای درب های ضد سرقت ترک، از سمت داخل مشخص هستند و دیده می شوند. علاوه بر این، لولاهای چینی و ترک تفاوت کیفیت زیادی با هم دارند.

تفاوت در لولا درب ضد سرقت

تفاوت در رویه درب

یکی از نکات مهم تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی، تفاوت در رویه این درب ها است. رویه درب ضد سرقت چینی به صورت استیل با رنگ کوره ای الکترواستاتیک یا طرح چوب است؛ در حالی که رویه درب های ضد سرقت ترک به دو دسته MDF با روکش طبیعی چوب و MDF با روکش PVC تقسیم  بندی می شود.

تفاوت در رویه درب

تفاوت در وزن درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت چینی وزن بسیار سبکی دارند اما وزن درب های ترکیه ای خیلی بیشتر است و در واقع نسبت وزن آنها به گونه ای است که وزن یک درب ترکیه ای، دو برابر وزن یک درب چینی می باشد. یا می توان گفت وزن دو درب ضد سرقت چینی، برابر با وزن یک درب ترکیه ای است.بنابراین، وزن یکی از نکات مهم در تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی است.

تفاوت در وزن درب ضد سرقت

تفاوت در نصب در ضد سرقت

درب های ضد سرقت چینی، نسبت به درب های ترکیه ای و ایرانی راحت تر و سریع تر نصب می شوند. معمولاً نصب درب های ترکیه ای حدود یک تا دو ساعت زمان می برد.

تفاوت در نصب در ضد سرقت

تفاوت در کیفیت درب های ضد سرقت

اصلی ترین تفاوت درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی ، در کیفیت آنها است که برای همه مشتری ها، معیار مهمی محسوب می شود. محصولات چینی موجود در بازار، کیفیت مناسبی دارند اما به پای رقبای ترک و ایرانی خود نمی رسند. درب های ضد سرقت تولید کشور چین، از نظر کیفیت، درجه های مختلفی دارند؛ اما درب های چینی موجود در بازار ایران، نسبت به هزینه آنها، سطح کیفی پایین تری دارند. برخی از درب های ضد سرقت چینی، با وجود روکش HDF و کیفیت پایین، نسبت به بعضی از درب های ترک قیمت بالاتری دارند. اما به طور کلی، خرید درب های ضد سرقت چینی، صرفه اقتصادی ندارد.

تفاوت قیمت انواع مختلف درب ضد سرقت موجود در بازار ایران

قیمت درب، یکی دیگر از انواع تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی، است. درب های ضد سرقت ترکیه ای، کیفیت بالاتری نسبت به درب های ایرانی و چینی دارند و طبیعی است که قیمت بالاتری نسبت به سایر درب های موجود در بازار دارند. درب های ضد سرقت ایرانی، قیمت متوسطی دارند؛ اما یکی از نکات مثبت خرید درب های ایرانی این است که، با توجه به ساخت آنها در داخل کشور، می توانید درب را سفارشی و مطابق میل خود بسازید. خرید درب های تولید داخلی، با وجود کیفیت خوب و قیمت متوسط، می تواند برای شما، بسیار به صرفه باشد. درب های ضد سرقت چینی هم ارزان ترین درب های موجود در بازار ایران هستند.

تفاوت قیمت انواع مختلف درب ضد سرقت موجود در بازار ایران
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟