ویژگی های انواع چهارچوب درب اتاق

چهارچوب درب اتاق انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها بسته به سلیقه مشتری و دکوراسیون داخلی، انتخاب و نصب می شوند. اما انواع چهارچوب های درب اتاق در بازار ایران، شامل چهارچوب های فلزی، چوبی، PVC و UPVC هستند که هر کدام کاربردها و ویژگی های خاص خود را دارند. سال ها پیش تنها به استحکام چهارچوب ها اهمیت داده می شد و زیبایی و ویژگی های دیگر، در درجه دوم قرار داشتند. اما در سال های اخیر، علاوه بر افزایش ایمنی استحکام این درب ها، از زیبایی و تکنولوژی های جدید نیز در ساخت چهارچوب درب اتاق استفاده می شود. به همین دلیل ما در این مطلب به انواع مختلف چهار چوب درب اتاق می پردازیم.

ویژگی های چهارچوب درب اتاق

توجه به ویژگی های چهار چوب درب اتاق، اندازه توجه به درب ها اهمیت دارد. بنابراین شما به جز بودجه خرید، باید به نوع چهارچوب و هماهنگی آن با فضای داخلی محیط نیز توجه کنید. برای همین، ما در این مقاله، به انواع چهارچوب های درب اتاق از جمله چهارچوب فلزی، چوبی، PVC و UPVC می پردازیم و ویژگی ها و معایب آنها را بررسی می کنیم تا با آنها آشنا شوید و در هنگام خرید، انتخاب بهتری داشته باشید.

چهار چوب فلزی درب

چهارچوب فلزی، یکی از انواع چهارچوب درب اتاق است که مهم ترین دلیل استفاده از آن، دوام و ماندگاری بالای این چهارچوب است. چهارچوب های فلزی انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به نوع دربی که قرار است روی آنها نصب شود، متفاوت هستند. در هنگام خرید چهارچوب فلزی، حتما جنس آن را خوب بررسی کنید. چون این چهارچوب ها، باید با توجه به نوع و محل استفاده آن انتخاب و خریداری شوند. چهار چوب فلزی درب سرویس بهداشتی و چهار چوب فلزی درب ضد سرقت از انواع چهارچوب های فلزی هستند.

چهارچوب فلزی درب

مزایا و معایب چهارچوب های فلزی

دوام و ماندگاری بالا، مقاومت در برابر حشرات، رنگ پذیری و قیمت پایین از ویژگی های چهارچوب های فلزی هستند. این چهارچوب ها وزن بالایی دارند و نصب سخت آنها به ویژه در زمان بازسازی، نیاز به تخریب و جا زدن شاخک های چهارچوب دارد. همچنین به مرور زمان، در اثر آب خوردگی، دچار زنگ زدگی می شوند. چهارچوب های فلزی، از انواع چهار چوب درب اتاق هستند که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

چهارچوب چوبی درب

چهارچوب های چوبی از انواع چهار چوب درب اتاق هستند که در سال های اخیر، بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته اند. همچنین، بسیاری از مشتری ها و طراحان دکوراسیون داخلی، این نوع چهارچوب را برای درب های داخلی خانه یا محیط مورد نظر خود انتخاب می کنند. 

همچنین اخیرا با استفاده از ابزار های جدید در ساخت انواع مدل های MDF،  انواع چهارچوب چوبی را طبق سلیقه مشتریان، برای درب های داخلی، طراحی می کنند و می سازند. از انواع چهارچوب های درب چوبی، می توان به چهارچوب چوبی درب اتاق، چهار چوب چوبی درب سرویس بهداشتی، چهارچوب mdf و چهارچوب روکوب mdf اشاره کرد.

ویژگی ها و معایب چهارچوب چوبی درب

انواع چهارچوب درب اتاق با جنس چوب، به جز زیبایی، دارای ویژگی هایی مانند رنگ پذیری، نصب آسان و بدون نیاز به تخریب و هماهنگی با ساختار درب هستند و وزن سبکی دارند. اما این چهارچوب ها، مقاومت پایین تری نسبت به چهارچوب های فلزی و حشرات و موریانه دارند و با قیمت بالاتری هم فروخته می شوند.

 چهارچوب درب pvc

چهار چوب های PVC، از جدید ترین انواع چهار چوب درب اتاق هستند که ویژگی های منحصر به فردی دارند. این چهارچوب ها، در پروژه های جدید ساختمانی، هم برای سرویس بهداشتی و هم برای درب های اتاق مورد استفاده قرار می گیرند. 

در ساخت چهارچوب های PVC، از مواد پلیمری استفاده می شود که کاملا ضد آب هستند و در برابر حشرات موذی مقاومت خوبی دارند. چهارچوب پی وی سی درب اتاق، چهارچوب PVC درب سرویس بهداشتی، چهارچوب PVC با روکوب PVC از انواع چهارچوب های PVC هستند.

ویژگی ها و معایب چهارچوب PVC

چهارچوب های PVC، از انواع دیگر چهارچوب درب اتاق هستند و شامل ویژگی هایی مانند ضد آب بودن، رنگ پذیری، نصب آسان و بدون نیاز به تخریب، طراحی زیبا و وزن پایین می شوند. اما با تمام این ویژگی ها، این چهارچوب ها، مقاومت پایین تری نسبت به چهارچوب های چوبی دارند اما دارای قیمت بالایی هستند.

چهار چوب UPVC

این نوع از چهار چوب درب اتاق، از جنس آلومینیوم است و جدیدترین نوع چهار چوب به شمار می آید. از چهارچوب UPVC می توان برای چهار چوب درب اتاق و سرویس بهداشتی استفاده کرد. این نوع از چهار چوب ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث شده اند سازندگان به این نوع از چهارچوب ها بیش از پیش علاقه مند شوند. چهارچوب UPVC درب اتاق و چهارچوب UPVC درب سرویس بهداشتی از انواع این چهارچوب ها محسوب می شوند. 

ویژگی ها و معایب چهارچوب UPVC

طراحی زیبا، ضد آب بودن درب های ضد آب، نصب آسان و بدون نیاز به تخریب و وزن پایین این چهارچوب ها، باعث شده اند تا این محصولات بسیار پر طرفدار باشند. اما این چهارچوب ها، مقاومت پایین تری نسبت به چهارچوب های چوبی دارند و قیمت آنها نیز بالاتر است.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟