کاربرد ویژگی های چهارچوب‌ درب چوبی

چهارچوب درب چوبی معمولا به دلیل زیبایی و امکان هماهنگی بیشتر با دکوراسیون، اولین انتخاب برای درب های اتاق و درب های داخلی هستند. بسیاری از مصرف کنندگان و طراحان دکوراسیون داخلی نیز، چهارچوب درب چوبی را برای درب های داخلی انتخاب می کنند. ساختار این نوع چهارچوب ها با چهارچوب های دیگر متفاوت است و برخی از آنها که روکش فولادی دارند، دارای استحکام بیشتری هستند. ما هم در این مطلب، ویژگی های چهارچوب درب چوبی را بررسی کرده ایم تا اگر قصد خرید درب چوبی را دارید، با این نوع چهارچوب بیشتر آشنا شوید.

کاربرد چهارچوب‌ درب چوبی

چوب به دلیل ارزان‌ تر بودن و زیباتر بودن نسبت به دیگر چهارچوب ها، طرفداران بیشتری دارد و بسیار پرکاربرد است. در سال های گذشته، روی پروفیل‌ های چوب، یک شیار برای چفت شدن لنگه درب ایجاد می‌کردند و به وسیله آن، برای درب‌ اتاق چهارچوب چوبی می ‌ساختند. 

اما با گذشت زمان و با توجه به سلیقه مشتریان، ساخت چهارچوب درب چوبی، به کلی تغییر کرد. در سال های اخیر، با استفاده از ابزار‌آلات جدید و انواع مدل‌ های پروفیل چوبی با MDF ، امکان طراحی و ساخت انواع چهارچوب چوبی برای درب ‌های داخلی فراهم شده ‌است. تنها مشکل استفاده از چوب این است که با گذشت زمان، امکان دارد دچار پوسیدگی و ترک خوردگی و سست شدن شود.

ساختار چهارچوب‌ درب چوبی با قالب‌ های درب های دیگر متفاوت است. بعضی از چهارچوب‌ های چوبی که با روکشی از فولاد تقویت شده پوشانده می‌شوند، استحکام بیشتری دارند. در بعضی از چهارچوب های دیگر از موادی مانند UPVC، فایبر گلاس، پشم شیشه و آلومینیوم و ترکیبی از چوب و رزین برای استحکام درب استفاده می‌شود. که درب را از هر لحاظ قابل اطمینان می کند. و در افزایش استحکام آن موثر است. برخی از درب ‌ها برای نصب آسان، با لولا در بازار به فروش می رسند. این درب‌های آماده به نصب، به طور کامل در چهارچوب جا می افتند و دردسرهای دیگری ندارند.

انتخاب چهارچوب درب چوبی مناسب

انتخاب چهار چوب درب چوبی مناسب

تفاوت شکل ها و جنس های مختلف چهارچوب، اشکال و مواد مختلف می توانند باعث بهتر شدن کیفیت و استحکام چهارچوب درب شوند یا باعث بی کیفیتی آن. انتخاب جنسی که هم از ظاهر خوب برخوردار باشد و هم در طول زمان و تحت فشار مداوم از دوام و زیبایی آن کاسته نشود، ارزش صرف وقت و هزینه کردن را دارد. چهارچوب مستطیل شکل، چهارچوبی استاندارد و دارای ساختاری محکم است و تغییر و یا اضافه کردن زاویه های اضافی به یک چهارچوب باعث تضعیف استحکام و امنیت آن می شود.

تفاوت چهارچوب درب چوبی با چهارچوب های دیگر

یکی از تفاوت های مهمی که جنس های مختلف چهارچوب ها با هم دارند قابلیت آن ها در انتقال حرارت به داخل و خارج از خانه است. مثلا فلز رسانای حرارتی خوبی است و به راحتی می تواند به عنوان یک پل حرارتی بسیار موثر عمل کند. 

اما نقطه ضعف این جنس این است که هم گرما را به خود جذب می کند و هم باعث از دست دادن حرارت می شود. بنابراین، یکی از راه های جلوگیری از هدر رفتن گرما، استفاده از عایق های حرارتی بر روی چهار چوب ها است که ظاهر دلخواه مشتری را هم به چهارچوب می دهد. 

استفاده از چهارچوب درب چوبی، باعث نگهداری حرارت مطلوب در خانه یا فضای مورد نظر می شود. چون چوب یکی از موادی است که می تواند به خوبی حرارت را در داخل و خارج خانه نگه دارد همانطور که UPVC، پشم شیشه و جنس های مشابه عمل می کنند.

تفاوت چهارچوب درب چوبی با چهارچوب های دیگر
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟