راهنمای جامع خرید انواع قفل درب ضد سرقت بر اساس میزان امنیت آن ها

انواع قفل درب سرقت با توجه به نیاز شما در کاریادر موجود موجود است، کافی است سفارش خود را ثبت کنید. یک درب ضدسرقت برای حفظ و تامین امنیت یک ساختمان به استحکام بخش های مختلفی وابسته است. مهم ترین بخش هم قفل درب ضد سرقت است. این قفل ها بر اساس نوع، کیفیت، کارایی، نوع ساخت، مدل و برند سازنده درب ها متفاوت است و کیفیت های مختلفی دارد. برای مثال قفل در درب های ضدسرقت کلاسیک، مدرن و لوکس با هم متفاوت است. برای افزایش امنیت یک درب، باید از انواع قفل درب های ضد سرقت اطلاع کافی داشت و بهترین قفل را انتخاب کرد. نوع قفل نکته مهمی در خرید درب ضد سرقت است. در نتیجه در ادامه با ما همراه باشید تا انواع قفل درب ضد سرقت را بیشتر بشناسیم.

اهمیت استفاده از قفل درب ضد سرقت ایمن

بدون در نظر گرفتن نوع دربی که برای ساختمان استفاده می کنید، اگر هدف ضدسرقت بودن آن باشد مهم ترین بخش قفل است. در واقع یک قفل و نوع آن مشخص می کند که یک درب ضدسرقت است یا خیر. در غیر این صورت این درب ها تفاوتی با درب های معمولی نخواهند داشت. یک قفل ایده آل باید مانع ورود افراد غریبه به درون ساختمان شود و به هیچ عنوان کسی به غیر از ساکنین نباید بتواند بدون کلید درب، آن را باز کند. به همین دلیل باید با انواع قفل درب های ضد سرقت، میزان امنیت و ویژگی هایی که دارند و بهترین گزینه ها آشنا بود و بهترین قفل درب ضد سرقت را برای استفاده انتخاب کرد.

ویژگی های یک قفل ضدسرقت مطمئن

یک قفل ضد سرقت به نحوی طراحی می شود که بتواند میزان ورود غیر مجاز به ساختمان را بسیار کم کند. از این رو با درب معمولی تفاوت دارد و این تفاوت در میزان و تعداد زبانه های آن ها است. قفل درب ضد سرقت در مقایسه با قفل های معمولی تعداد زبانه های بسیار بیشتری دارد. از طرفی این زبانه ها در زمان قفل شدن درب در جهات مختلفی وارد چهارچوب درب ضدسرقت می شوند. 

با افزایش تعداد این زبانه ها، میزان امنیت و کارایی درب ضدسرقت نیز بیشتر می شود. در نتیجه می توان مهم ترین ویژگی انواع قفل درب های ضد سرقت را در تعداد زبانه های بیشتر آن دانست. نکته مهم بعدی مغزی یا سیلندر قفل های ضد سرقت است. تعداد و تفاوت بیشتر شیار ها موجب افزایش امنیت قفل می شود. در نهایت بخش مد نظر بعدی، دستگیره این قفل ها است. برخلاف تصور نوع دستگیره نمی تواند تاثیر به سزایی روی کارایی قفل داشته باشد و می توان از مدل های دلخواه استفاده کرد. البته قطعا استفاده از دستگیره های با کیفیت و با دوام توصیه می شود.

قفل درب ضد سرقت

انواع قفل های درب ضد سرقت

برای درب های ضد سرقت مختلف، در کل چند مدل قفل اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین مدل های قفل درب ضد سرقت شامل موارد زیر است:

  • قفل مولتی پوینت یا مرکزی
  • قفل مونو بلاک
  • قفل ضدسرقت هوکی شکل
  • قفل ضدسرقت آژیر دار و انواع قفل هوشمند
  • قفل گاو صندوقی درب ضد سرقت
  • قفل پستچی

این قفل ها هر کدام ویژگی ها و کارایی های مخصوص به خود را داشته و مزیت هایی را می توان برای آن ها در نظر گرفت. علاوه بر این دسته بندی، دسته بندی انواع قفل درب های ضد سرقت را می توان بر اساس کشور سازنده یا برند تولید کننده نیز انجام داد که به این مورد در بخش بهترین قفل های ضد سرقت بازار می پردازیم. علاوه بر این، انواع قفل ها بر اساس نوع باز شدن هم دسته بندی می شوند که برخی کلیدی بوده و مابقی نیز با استفاده از کارت، اثر انگشت و وارد کردن کد باز می شوند. در ادامه مختصر ویژگی های هر یک از این قفل را بررسی می کنیم.

معرفی قفل ضدسرقت مولتی پوینت

به این قفل اصطلاحا قفل مرکزی درب ضدسرقت نیز گفته می شود. این قفل از مهم ترین مدل های مورد استفاده در درب های ضدسرقت است و معمولا از سه تا پنج قفل تشکیل شده است. این قفل ها از طریق یک اهرم یا میله به هم وصل شده اند و در بخش های جلویی و بالایی درب ضد سرقت تعبیه می شوند. تعداد زبانه های این قفل معمولا به جای شش زبانه، دوازده تاست. این قفل نقش اصلی را در تامین امنیت درب و ساختمان دارد، چرا که بدون کلید اصلی باز کردن این قفل تقریبا غیر ممکن است. 

معمولا از این نوع قفل درب ضد سرقت برای ساختمان های اداری و مسکونی استفاده می شود. این قفل ها که به صورت افقی و عمودی قفل می شوند، امنیت بسیار بالایی برای ساختمان ایجاد می کنند.

معرفی قفل درب ضد سرقت مونو بلاک

مدل بعدی انواع قفل درب های ضد سرقت، قفل مونو بلاک است. این مدل از دو قفل مجزا تشکیل شده که ساختار شان از هم جداست و و در بخش جلویی جلویی درب ضدسرقت قرار می گیرند. تعداد زبانه های این قفل سه تا چهار زبانه است و جهت قفل شدن آن افقی است. از این رو می توان گفت به دلیل قرار گرفتن زبانه های قفل تنها در جهت افقی، این مدل می تواند تنها امنیت درب را از جهت افقی تامین کند. می توان میزان امنیت این قفل درب ضدسرقت را متوسط رو به بالا در نظر گرفت.

قفل ضد سرقت هوکی شکل

یک مدل دیگر قفل مورد استفاده در درب های ضدسرقت، قفل های هوکی شکل یا چنگکی هستند. این قفل ها که ابتدا با نام قفل های چنگکی شناخته می شوند، بعد از مدتی نام شرکت سازنده خود، یعنی شرکت هوک ترکیه را گرفتند. زبانه های این قفل نقطه قوت آن است. این قفل ها با در هم رفتن زبانه ها به شکل چنگک در هم قفل می شوند و به همین دلیل کارایی و امنیت بسیار بالاتری به نسبت مدل های قبلی دارند. این قفل ها در برابر ضربه نیز بسیار مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل میزان امنیت تامین شده با این نوع قفل درب ضدسرقت به نسبت بالاست.

انواع قفل ضد سرقت آژیر دار و انواع قفل هوشمند

شاید بتوان این مدل ها را بهترین و پیشرفته ترین قفل های ضد سرقت موجود در نظر گرفت. قفل های هوشمند و دیجیتالی با استفاده از تکنولوژی روز ساخته شده اند و بدون کلید کار می کنند. آن ها در تامین امنیت ساختمان عملکرد فوق العاده ای دارند. همچنین می توان از راه دور هم عملکرد قفل را کنترل کرد. 

این قفل ها به زنگ هشدار و آژیر هم مجهزند. اگر به هر دلیلی ساکنین فراموش کنند که درب را قفل کرده و از ساختمان خارج شدند، سیستم هوشمند این قفل ها پیامی مبنی بر قفل نبودن درب را به موبایل کاربر ارسال می کند. می توان برای این قفل ها کد های اختصاصی برای دوستان و آشنایان نیز تعریف کرد. انواع قفل درب ضد سرقت آژیر دار هم مدل DESI ترکیه است که با حساسیت به ضربه، در صورت نیاز به تامین امنیت بیشتر می توان از آن در کنار سایر انواع قفل درب های ضدسرقت استفاده کرد. این قفل ها سطح امنیت بسیار بالایی را فراهم می آورند.

انواع قفل ضد سرقت آژیر دار و انواع قفل هوشمند

معرفی قفل پستچی

یکی دیگر از انواع قفل درب های ضد سرقت، قفل پستچی است. این قفل ها می توانند گزینه ای عالی جهت تامین امنیت ساختمان باشند. این قفل ها روی درب نصب می شوند تا در صورت عدم نیاز به باز کردن درب به صورت کامل، درب را نیمه باز کرد. این قفل ها مانند یک زنجیر پشت درب نصب می شوند و اجازه باز شدن کامل درب را نمی دهند. 

البته میزان امنیت کلی این قفل ها برای ساختمان بسیار کم است. اما می توان از آن در کنار سایر قفل های ضدسرقت برای دستیابی به امنیت بیشتر استفاده کرد. قفل پستچی که ورژن پیشرفته تر قفل های قدیمی است که روی درب ها نصب می شد، کاملا در درب ضد سرقت قرار می گیرد. استفاده از این قفل درب ضد سرقت خصوصا برای ساختمان های مسکونی می تواند گزینه خوبی باشد

قفل پستچی

قفل های گاو صندوقی درب ضدسرقت

دسته دیگر انواع قفل درب ضد سرقت، قفل های گاو صندوقی است. این قفل ها دقیقا ساختاری شبیه قفل های گاو صندوق دارند و مستقیم کلید درون قفل وارد می شود. این قفل ها فاقد توپی و سیلندر هستند. ساختار و ویژگی های این قفل نیز سطح امنیتی بسیار بالایی برای ساختمان ایجاد خواهد کرد و می توان آن را در لیست انواع قفل درب های ضدسرقت بسیار ایمن قرار داد.

معروف ترین و بهترین برند های قفل ضد سرقت

بعد از آشنایی با انواع قفل درب های ضد سرقت، می توان برخی از بهترین ها و شناخته شده ترین های بازار را هم معرفی کرد. از بهترین قفل های دیجیتالی و هوشمند موجود در بازا می توان به مدل های قفل بلوتوثی Kwikset Kevo 925 و قفل ضدسرقت Schlage Z-Wave اشاره کرد. برند معروف دیگر بازار انواع قفل درب ضد سرقت کاله است که به شرکتی ترکیه ای تعلق دارد. قفل های مختلف این برند استاندارد بسیار بالایی دارند و دوام و مقاومت شان بی نظیر است. 

قفل های برند DAF که باز هم به کشور ترکیه تعلق دارند، دسته دیگر قفل های شناخته شده بازار هستند. قفل های ضد سرقت Mottura و قفل های شرکت Securemme که هر دو شرکت هایی ایتالیایی هستند، برند های شناخته شده و با کیفیت دیگر بازار درب های ضدسرقت هستند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟