ویژگی ها و کاربردهای درب ترمووود

درب ترمووود، یکی از درب های بسیار باکیفیت است که با زیبایی و جذابیت خود، نمای خاصی به ساختمان می بخشد. علاوه بر نمای چوبی و زیبا بودن، ماندگاری و انعطاف در طراحی و اجرا، مقاومت در برابر دما و حرارت و استحکام این درب ها، از ویژگی های دیگر درب ترمووود هستند که باعث محبوبیت بیشتر آنها شده اند. همین ویژگی های درب ترمووود باعث شده است که از آن،  برای فضاهای باز و نماهای خارجی هم بتوان استفاده کرد.

آشنایی با درب ترمووود و کاربرد

درب ترمووود، از چوب های حرارت دیده یا اصلاح شده با حرارت با نام ترموود ساخته شده است. رنگ درب های ترمووود ثابت هستند و همین ویژگی، باعث منحصر به فرد بودن این درب ها شده است. این درب ها، کیفیت خود را در طولانی مدت حفظ می کنند و دچار تغییر نمی شوند. اگر قصد خرید درب دارید، حتما این درب را جزو گزینه های خود در نظر داشته باشید. برای آشنایی بیشتر شما با ویژگی های درب ترمووود، ما در این مقاله درباره نحوه ساخت ترمووود، درب ضد سرقت ترمووود، ویژگی های درب ضد سرقت ترمووود و امکان تغییر رنگ درب ضد سرقت ترموود با گذشت زمان، توضیح داده ایم.

درب ترمووود

نحوه ساخت ترمووود

درب ترمووود، از نوعی چوب صنعتی ساخته شده است که تحت فرآیندی به نام اصلاح حرارتی قرار گرفته است. در این فرایند، اجزای دیواره سلولی چوب تخریب می شوند و با بازسازی دوباره آنها، مقدار رطوبت این چوب، بسیار کاهش پیدا می‌ کند. در نتیجه، این جریان، باعث کاهش واکشیدگی چوب، افزایش مقاومت و دوام چوب، افزایش زیاد مقاومت چوب در برابر آب و رطوبت و ویژگی های فراوان دیگری می ‌شود. 

جالب است بدانید، فرآیند ترمو بدون هیچ گونه مواد شیمیایی انجام می ‌شود و در جریان آن، آسیبی به چوب وارد نمی ‌شود. ساختن انواع‌ چوبی که با آنها، چوب ترمو ساخته می ‌شود، دو دسته‌ نرم ‌چوب و سخت‌ چوب هستند.

برای ساخت این درب، در نوع نرم‌ چوب، معمولا از چوب درخت کاج یا Pine استفاده می شود و نوع سخت ‌چوب را اغلب از چوب درخت زبان گنجشک یا Ash تهیه می کنند. از چوب ترمو کاج، بیشتر در نمای ساختمان ها استفاده می شود و از چوب ترمو زبان گنجشک،  اغلب در کف مکان ها و نقاطی که نیاز به مقاومت و دوام بیشتری دارند، بهره گرفته می شود. همچنین، ترمو کردن چوب، به دو روش استاندارد CLASS THERMO-D و CLASS THERMO-S انجام می شود.

درب ضد سرقت ترمووود

استفاده از چوب ترمووود و همچنین درب ضد سرقت ترمووود، در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، علاوه بر زیبایی و جذابیت، امنیت زیادی را برای ساختمان به ارمغان می آورد. جذابیت زیاد درب ترمووود، به دلیل عواملی مانند نمای چوبی زیبا، طبیعی بودن، ماندگاری و انعطاف در طراحی و اجرا است. 

در هنگام فرایند خشک کردن چوب، که با بخار آب و گردش هوا انجام می گیرد، اسید موجود در بافت چوب تبخیر می شود و هرگونه جانور و حشرات میکروسکوپی موجود در آن، از بین می روند. همین موارد باعث می شوند شرایط و محیط رشد قارچ و کپک از بین برود و طول عمر چوب افزایش پیدا کند. در واقع، در طول فرآیند ترمو کردن چوب، بخش زیادی از رزین چوب، خارج می شود و بخشی که باقی می ماند، به صورت بلور در می آید.

ویژگی های درب ضد سرقت ترمووود

  • درب های ضد سرقت ترمووود، دارای وزن کم، نصب آسان و سریع، مقاوم در برابر رطوبت، دما، آتش، سرما، باران و زلزله هستند.
  • درب ترمووود، عایق صدا است و دارای طول عمر بالا، کیفیت و مواد ساخت درجه یک است.
  • این درب، در برابر آفتاب مقاوم. است.
  • مصالح زیبای چوبی مانند ترمووود، باعث جان دادن به معماری مدرن می شوند و به طراحی بی روح و سرد ساختمان ها، گرمی می بخشند.
  • از ترمووود در کف و کفپوش و دیوارپوش ها، درب های ضد سرقت، دکوراسیون داخلی پله ها و نرده های آپارتمان ها، فضای باز ویلا و پارک، دیزاین روف گاردن ها و همچنین درب ها و پنجره استفاده می شود.
  • این درب، برای شرایط آب و هوایی مختلف در مناطق مختلف ایران، مناسب هستند.
  • در ساخت این درب ها، از مواد شیمیایی برای فرآوری چوب استفاده نمی شود.
  • دارای مقاومت مکانیکی بالایی هستند.

امکان تغییر رنگ درب ضد سرقت ترموود با گذشت زمان

در فرایند ترمو کردن چوب، رنگ چوب با میزان حرارت و زمان فرآوری رابطه مستقیم دارد. بنابراین، هر اندازه میزان حرارت فرآوری چوب بالاتر باشد، رنگ ترمووود ضد سرقت، تیره تر می شود. همچنین، هر اندازه مدت زمان قرار گرفتن چوب در کوره کمتر باشد، رنگ چوب روشن تر است. 

البته به جز این موارد، تفاوت در تراکم درخت ها و چوب ها را نیز باید در نظر بگیرید که تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند. علاوه بر این ها، رنگ ترموود زمانی که در معرض اشعه UV خورشید قرار می‌ گیرد، تا حدی تغییر پیدا می کند و به رنگ طوسی نقره ای در می آید. برای جلوگیری از این اتفاق، تولید کنندگان، با استفاده از رنگ یا روغن، لایه محافظتی بر روی درب ایجاد می کنند که درب ترموود، با گذشت زمان، دچار تغییر رنگ نشود.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟