اصول انتخاب درست درب لابی برای ساختمان و نکات مهم آن

در صنعت ساختمان سازی امروزه بیشتر از همیشه به ورودی های ساختمان اهمیت داده می شود. این ورودی می تواند از جنبه های مختلفی روی عملکرد و ساختار سازه موثر باشد. درب لابی چه از نظر زیبایی و مدرن بودن یک ساختمان و چه از لحاظ امنیت ورودی و ارزش یک بنا، حائز اهمیت است. در این خصوص درب ورودی ساختمان تنوع بالایی دارد و انتخاب درب مناسب یک سری اصول و نکات را می طلبد. این انتخاب باید مناسب و با توجه به یک سری معیار ها صورت بگیرد. در نتیجه درست مانند اهمیت راهنمای خرید درب های داخلی ساختمان، داشتن اطلاعات در خصوص خرید درب های ورودی نیز اهمیت دارد. در ادامه می خواهیم به بررسی اصول مهم انتخاب و خرید درب لابی بپردازیم و نکات مهمی که در این زمینه باید به آن توجه کنید را بررسی کنیم. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تخصصی در زمینه فروش و نصب و تعمیرات انواع درب های ورودی ساختمان از جمله درب لابی است.

چرا انتخاب اصولی درب ورودی ساختمان اهمیت زیادی دارد؟

پیش از بررسی نکات انتخاب و خرید درب های ورودی ساختمان باید ببینیم چرا دقت داشتن در خرید و انتخاب این درب ها ضرورت بالایی دارد. این درب ها اولین چیزی است که در یک ساختمان به چشم می خورد. برای مثال خریدار یک سازه در صورت بازدید از یک ملک، اول از همه متوجه درب لابی شده و به آن توجه می کند. این ورودی می تواند گویای موارد مختلفی در ارتباط با داخل ساختمان باشد. یک ورودی ایمن، شیک و زیبا و مدرن قطعا می تواند معرف خوبی برای نمای داخلی ساختمان باشد. زمانی که ورودی ساختمان به دقت و با کیفیت و ظرافت بالا انتخاب می شود، قطعا سازنده ملک به متریال دیگر ساختمان هم به همین اندازه توجه می کند. این درب ها تامین کننده امنیت ورودی هستند و زیبایی و ظاهر بیرونی یک ساختمان وابسته به این درب های بیرونی است. از این رو مهم است که چه دربی و با چه ویژگی هایی انتخاب و نصب می شود.

در انتخاب درب لابی توجه به چه مواردی ضرورت دارد؟

حال که به اهمیت درب های ورودی ساختمان و کاربرد آن ها پی بردیم، بهتر است به اصول مهم انتخاب این درب ها برسیم. در انتخاب درب لابی ساختمان باید موارد متعددی را در نظر داشت تا بر این اساس درب انتخابی بالاترین بازده و کارایی را داشته باشد. مهم ترین نکاتی که باید در خرید درب ورودی ساختمان به آن توجه کرد شامل موارد زیر می شود:

  • آشنایی با مدل های مختلف درب های لابی
  • انتخاب درب مناسب و سازگار با نمای کلی ساختمان
  • انتخاب درب های ورودی متناسب با میزان تردد و عملکرد ساختمان
  • انتخاب جنس و اندازه مناسب درب ورودی مورد نظر
  • توجه به زیبایی و مدرن بودن درب ها
  • قیمت درب های مختلف برای ورودی ساختمان ها
  • انتخاب یراق آلات مناسب و ایمن برای درب ورودی انتخابی و …

آشنایی با مدل های مختلف درب لابی

در درجه اول باید انواع درب های لابی ساختمان را شناخت و انتخاب بهترین گزینه را از بین این درب ها و کارایی هایی که دارند صورت داد. انواع درب های لابی شامل درب های فلزی، درب های تمام چوب، درب های لابی ضد سرقت، درب های شیشه ای و درب های استیل می شوند. هر یک از این درب ها مشخصاتی دارند که روی عملکرد و انتخاب آن ها موثر است.

درب های فلزی

یکی از انواع درب لابی مورد استفاده در ساختمان های مختلف، از جمله ساختمان های مسکونی و برج ها، درب های لابی از جنس فلز بوده که این درب ها به دلیل دوام و امنیت بالایی که دارند، کارایی بالایی داشته و در اکثر ساختمان ها از آن استفاده می شود. درب ورودی ساختمان فلزی به نسبت سایر مدل ها قیمت مناسب تری دارد.

درب های فلزی

درب های تمام چوبی برای لابی

این درب ها بسیار شیک، مدرن و مجلل بوده و برای سازه های بسیار شیک و منحصر به فرد معمولا درب های لابی تمام چوبی استفاده می شود. در ساخت این درب ها فقط از چوب استفاده شده و هیچ متریال دومی وجود ندارد. چوب های راش و گردو متداول ترین چوب هایی هستند که برای ساخت این نوع درب لابی ساختمان از آن ها استفاده می شود. این درب ها قطعا قیمت بالاتری دارند.

درب های تمام چوبی برای لابی

درب های ورودی استیل

این درب ها از نوع همان درب های ورودی فلزی است، اما در مقایسه با آن ها شیک تر و زیباتر است. ظاهر آن ها براق تر و جذاب تر است و از دوام و مقاومت بسیار بالایی نیز بهره مندند. این جنس برای درب ورودی ساختمان مزیت های زیادی دارد که مهم ترین آن زیبایی در کنار قیمت مقرون به صرفه است.

درب های ورودی استیل

درب های لابی ضد سرقت

دسته دیگر درب های لابی مورد استفاده در بسیاری از سازه ها، درب های ضد سرقت اند. این درب ها همان طور که از نام شان هم مشخص است امنیت بسیار بالایی دارند و از این رو برای بیشتر سازه ها درب لابی انتخابی همین مدل ها هستند. درب های ضد سرقت خاصیت عایق بودن هم دارند و از ورود و خروج سرما و گرما در فصول مختلف جلوگیری می کنند.

درب های لابی ضد سرقت

درب های شیشه ای

درب های شیشه ای هم معمولا برای ساختمان های عمومی مانند پاساژ ها، مجتمع های تفریحی و … انتخاب می شوند. این درب ها جذابیت زیادی دارند و برای مکان هایی که با تردد بالایی مواجه هستند، گزینه بهتری خواهند بود. معمولا انواع درب ورودی ساختمان شیشه ای به صورت چشمی باز و بسته می شوند. درب های شیشه ای معمولی نیز در ورودی ساختمان های مختلف تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه به کاربرد درب ساختمان برای انتخاب درب لابی

نکته بسیار مهم دیگر در خرید و انتخاب درب ورودی ساختمان، توجه به کاربری درب و نوع ساختمان مورد نظر است. برای مثال برای ساختمان های مسکونی نمی توان از درب هایی با امنیت پایین مانند انواع درب لابی شیشه ای استفاده کرد. میزان تردد، شرایط آب و هوایی، میزان در معرض باد و باران بودن درب لابی و مواردی از این دست در انتخاب درب مناسب ورودی ساختمان اهمیت دارد.

تطابق درب لابی با نمای ساختمان

همان طور که گفته شد درب های لابی تنوع مدل و جنس بسیار بالایی دارند. رنگ های مختلف، جنس های متنوع و طرح های متعدد همگی موجب افزایش اهمیت دقت در خرید و انتخاب این درب ها می شود. بنابراین باید از بین این همه طرح و مدل، دربی را انتخاب کرد که به خوبی با نمای کلی ساختمان هماهنگ باشد. رنگ و طرح و جنس درب های مختلف هر کدام با یک نمای ساختمان تطابق دارد.

توجه به زیبایی و مدرن بودن درب ورودی ساختمان

زیبایی و مدرن بودن درب ورودی ساختمان هم موضوع مهمی است که باید حتما به آن توجه کرد، چرا که در نهایت هدف اصلی از خرید یک درب لابی، تامین زیبایی و ظاهر منحصر به فرد برای یک ساختمان است. هر چه درب ها مدرن تر، به روزتر و زیباتر باشند، تاثیری که روی نمای کلی ساختمان و به چشم آمدن آن خواهند داشت بیشتر خواهد بود.

انتخاب جنس و اندازه مناسب درب ورودی مورد نظر

موضوع بسیار مهم دیگر در خرید و انتخاب درب ورودی ساختمان، توجه به جنس مناسب این درب ها و اندازه و ابعاد آن ها است. درب های ورودی ساختمان های مختلف در انواع تک لنگه، درب های دولنگه و انواع درب های لابی سفارشی که اندازه آن ها متناسب با سفارش خریدار تعیین می شود. در انتخاب درب مناسب برای لابی ساختمان باید این اندازه ها و سایز درب ها دقیق انتخاب شود. خصوصا این که متناسب با نوع کاربری ساختمان و میزان تردد، اندازه درب ها باید بین انواع تک لنگه و دو لنگه تعیین شود. برای مثال اگر درب ورودی یک درب پشتی یا کم تردد است، معمولا از انواع درب های لابی تک لنگه استفاده می شود.

قیمت انواع درب های لابی برای ساختمان

موضوع مهم دیگر در خرید و انتخاب درب لابی ساختمان، توجه به قیمت این درب هاست. معمولا قیمت درب ها بر اساس برند، جنس و کیفیت، متریال مورد استفاده، اندازه و دوام آن ها تعیین می شود. درب های تمام چوبی معمولا گران تر از سایر مدل ها هستند. از طرفی قطعا درب های دو لنگه نسبت به تک لنگه گران ترند. در نهایت هم انتخاب درب ورودی ساختمان بین انواع درب های ایرانی، چینی و ترک تعیین کننده قیمت انواع درب های لابی برای ساختمان است. تفاوت های درب های ضد سرقت ایرانی، چینی و ترکی می تواند روی قیمت تعیین شده آن ها موثر باشد. هر چه درب با کیفیت تر، با دوام تر و زیباتر طراحی شده باشد، قیمت آن هم افزایش می یابد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟