انتخاب و مقایسه درب کامپوزیت و UPVC

انتخاب بین درب کامپوزیت یا UPVC هنگامی که قصد خرید درب را دارید، بسیار دشوار است، چون هر دو این درب ها بسیار با کیفیت و مقاوم هستند و به خوبی عایق بندی شده اند. به همین دلیل، شکستن آنها تقریبا غیر ممکن است. اما اگر می خواهید از بین درب کامپوزیت یا UPVC انتخاب خوبی داشته باشید، خوب است درباره ویژگی های این درب ها بدانید و معیارهای خود را بر اساس آنها بسنجید. به همین دلیل ما در این مطلب علاوه بر شرح ویژگی های هر کدام از این درب ها، به مقایسه درب کامپوزیت و UPVC نیز می پردازیم.

انتخاب درب کامپوزیت یا یو پی وی سی

درب های UPVC از لحاظ ظاهری نازک تر از درب های درب های کامپوزیت هستند و قیمت پایین تری دارند. اما درب های کامپوزیت خیلی شبیه درب های چوبی هستند و به سختی می شود آنها را تشخیص داد. این درب ها با کمی استاندارد بالاتر، تقریبا همان کارکرد UPVC را دارند اما قیمت درب های کامپوزیت بالاتر است. 

به هر حال، در مقایسه درب کامپوزیت و UPVC هر کدام ویژگی هایی دارند که در هنگام خرید باید به آنها توجه شود. به همین دلیل ما در این مطلب، خرید درب کامپوزیت یا UPVC، ویژگی های درب کامپوزیت و ویژگی های درب UPVC را بررسی می کنیم.

انتخاب درب کامپوزیت یا UPVC

انتخاب و مقایسه درب کامپوزیت و UPVC

  • درب های UPVC نسبت به درب های کامپوزیت استحکام کمتری دارند و قیمت آنها به طور قابل توجهی پایین تر از کامپوزیت است.
  • درب های UPVC  از لحاظ ظاهری نسبت به درب های کامپوزیت نازک تر هستند اما قیمت آنها مقرون به صرفه است.
  • درب های کامپوزیت به سختی از چوب قابل تشخیص هستند. عملکرد این درب ها بسیار شبیه به UPVC است اما با استانداردی بالاتر. به همین دلیل این نوع درب ها قیمت بیشتری دارند.
  • مهم ترین ویژگی درب های کامپوزیتی جلوگیری از اتلاف انرژی داخل ساختمان است. چون این درب ها عایق حرارت هستد و به نگهداری کمتری نیاز دارند. از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه هستند.
  • اگر مسئله محدودیت مالی برای شما وجود ندارد، به جای درب های UPVC، درب های کامپوزیتی را انتخاب کنید. چون این درب ها در مقایسه با درب های UPVC با دوام تر هستند.

ویژگی های درب کامپوزیت

درب های کامپوزیت معمولا به عنوان درب های ورودی منزل به کار می روند، چون در برابر آب و هوا مقاوم هستند و استحکام بسیار خوبی دارند. ساختار خارجی این درب ها بسیار محکم است، در گرم نگه داشتن خانه و صرفه جویی در انرژی بسیار کاربرد دارد و یکی از بهترین درب ها برای حفظ امنیت خانه است. درب های کامپوزیت ظاهر بسیار زیبایی دارند و در مقایسه درب کامپوزیت با  UPVC تنوع بیشتری دارند و طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شوند. 

در ساخت درب کامپوزیت، از یک یا ترکیبی از چند پوشش محافظ استفاده می شود. برای همین این درب ها را می توان نوعی از قوی ترین درب های موجود در بازار دانست. چون درب های کامپوزیتی چند لایه، تحت شرایط فشار زیاد به یکدیگر فشرده شده اند و استحکام بیشتری دارند.

ویژگی های درب UPVC

با اینکه در مقایسه بین درب کامپوزیت یا درب UPVC، درب کامپوزیت بسیار مقاوم تر است، اما درب UPVC به دلیل مقرون به صرفه بودن و داشتن بسیاری از این ویژگی ها بسیار پر طرفدار است. این درب نوعی درب دو جداره است که از ماده UPVC ساخته می‌شود.

 درب UPVC نسبت به درب های آهنی و آلومینیومی بسیار مقاوم است و قابلیت تولید در طرح ‌ها و رنگ‌ های متنوع را دارد. این درب ‌ها با مقاومت بالای خود امنیت خانه را افزایش می دهند و عایق صدا، حرارت و آلاینده‌ ها هستند. درب های UPVC، صرفه‌جویی انرژی بالایی دارند و تا درصد زیادی از هدر رفتن و اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.

در انتخاب میان درب کامپوزیت یا UPVC، مقاوم بودن رنگ درب‌ های یو پی وی سی در برابر شرایط جوی، رطوبت و نور خورشید، عدم امکان نفوذ حشرات و موریانه از درزها و شکاف ‌های درب و ضد آب بودن آن، از ویژگی های دیگر این درب ها هستند. 

این درب ها که به دلیل ضد آب بودن خود کاربرد زیادی در ساخت و سازهای مدرن دارند، به صورت معمولی نیز تولید می ‌شوند. درب های معمولی UPVC ضد آب نیستند و کلاف ‌ها و بافت های آنها در برابر آب مقاومت ندارند. بنابراین قبل از خرید این درب ، به ضد آب بودن آن توجه کنید، چون هر نوع درب UPVC، به صورت ضد آب ساخته نشده است. این درب ‌ها در عین علاوه بر سبک بودن، بسیار مقرون به صرفه هستند. 

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟