ویژگی ها و کاردبردهای درب ضد صدا

درب ضد صدا، یکی از درب های کاربردی در فضای امروزی خانه ها است که صدای وارد شده از محیط بیرون به فضای داخل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. مخصوصا اگر در محله ای شلوغ ساکن باشید و امکان اسباب کشی نیز برای شما فراهم نباشد. در این مواقع، درب ضد صدا برای داشتن یک محیط آرام و بدون سر و صدا، گزینه بسیار مناسبی است. همچنین، یکی از مهم ترین ویژگی های درب آکوستیک این است که استفاده از آنها در مکان های مختلف امکان پذیر است.

ویژگی های درب ضد صدا

استفاده از عایق صدا در ساختار ساختمان مانند دیوارها و کف، می تواند از عبور صدا جلوگیری کند، اما بسیار هزینه بر است. به همین دلیل، در بسیاری از موارد، تنها درب ضد صدا مورد استفاده قرار می گیرد که تا حد زیادی، مانع عبور صدا می شود. ما هم در این مطلب، انواع درب آکوستیک، کاربردهای درب ضد صدا و نحوه ساخت درب های آکوستیک را بررسی کرده ایم تا در صورتی که قصد خرید دارید، با ویژگی های درب آکوستیک آشنا باشید.

انواع درب ضد صدا

انواع درب آکوستیک با مدل های متنوعی تولید می شوند که از آن جمله می توان به درب عایق با پشم سنگ، درب ضد صدا با عایق هانیکام، درب آکوستیک 1.5 لنگه و درب عایق صوتی 2 لنگه اشاره کرد. همچنین، برای زیباسازی درب و عایق بیشتر، درب های ضد صدا را لمسه کاری می کنند یا از چرم برای آن استفاده می کنند که این دو نوع، تنوع رنگ و طرح های زیادی دارند.

انواع درب ضد صدا

کاربردهای درب ضد صدا

عایق بودن در برابر صدا، از اصلی ترین ویژگی های درب آکوستیک است. بنابراین، انواع درب های ضد صدا، نقش عایق صوتی را در آپارتمان ها، سالن های کنفرانس، درب های ورودی و خروجی سالن سینما، کارگاه ها، اتاق های مدیریتی، درب شرکت ها و دفاتر کار، استودیوها و اتاق های صدا و درب توالت و سرویس بهداشتی دارند.

نحوه ساخت درب های آکوستیک

عایق پشم سنگ که در ساخت درب ضد صدا استفاده می شود، باعث می شود این درب، بازدهی بالایی در جذب و کاهش صدا داشته باشد. به همین دلیل در فرودگاه ‌ها، استودیوهای صدابرداری، زیر ریل‌ ها و در ایستگاه‌ های متروی داخل شهری، برای جلوگیری از انتقال ارتعاشات و صدا به محیط خارجی، از عایق پشم سنگ استفاده می ‌کنند. ضخامت مواد است که میزان افت انرژی صوتی در هنگام عبور از مواد را تعیین می کند. 

مقدار افت انرژی در پشم سنگ، به ویژه در فرکانس‌ های کم، با افزایش ضخامت، بالا می ‌رود. پشم سنگ علاوه بر عایق بودن در برابر حرارت و صوت، از بین انواع عایق ‌ها، امن‌ ترین نوع است و با محیط زیست کاملاً سازگاری دارد. به همین دلیل، معمولا از این درب ها برای فراهم کردن آرامش بیشتر در ساختمان‌ ها، اداره ها و جلوگیری از آلودگی صوتی در سالن‌های کنفرانس، استودیوهای ضبط صدا، هتل‌ ها، سالن‌ های سینما، آموزشگاه‌ ها و جاهای مشابه، استفاده می ‌شود. عایق پشم سنگ، از دو طریق کاهش انتقال صدا در میان اجزا و ساختار درب و جذب صدا در سطح، باعث کم شدن صدا می شود.

نحوه ساخت درب های آکوستیک
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟